Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı etabı açılış törenine telekonferans ile katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı etabı başlangıç törenine telekonferans ile katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

“Sizleri düş kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz”

“2023 Cumhur İttifakı’nın galibiyet yılı olacaktır”

İSTANBUL – Türkiye’nin asıl transit geçiş yolu olması hedeflenen ve Avrupa’yı Asya’ya bağlayan koridorun kayda değer güzergahlarından olan Kuzey Marmara otoyolunda 56.5 kilometrelik başlıca ceset ve 11.6 kilometre temas yolundan oluşan Kurtköy-Akyazı etabı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı etabı başlangıç töreninde kayda değer açıklamalarda bulundu. Erdoğan “İçerde ve dışarda yılların alışkanlıklarını başkalaştırmak muhtemel olmuyor. Her yöntemi kullanarak ülkemizin önünü kesmeye çalıştılar. Hamdolsun şu asıl kadar başarılı olamadılar. Tehditle, dayatmayla, riyakarlıkla, etap oyunlarıyla ülkemize diz çöktürtme gayreti içinde olanlara söylüyorum. Sizleri düş kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Bu günlere getirdiğimiz mücadeleyi zafere ulaştırana kadar durmayacağız” açıklamasını yaptı.

“Ülkede çabuk ulaşım olmuyorsa yeniden yapılanma da rahatlık da olmaz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Projede şimdiye kadar hizmete verilen yolların toplam uzunluğu 389 kilometreyi buldu. 2016 yılında Odayeri-Paşaköy’le başlayan kısımlarının açılışlarıyla son bir bölüm daha kaldı. Son kısmı da önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tamamlamış olacağız. Yıllık ekonomimize katkısı 2 milyar lira. Vasıta trafiğinde koskocoman rahatlama sağlayacaktır. Bağlantı yolları doğruca her istikamet için çabuk ve konforlu ulaşım alternatiflerini sunuyoruz. Kınalı, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir yolları ile otoyol ağlarını tamamlıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, 1915 Çanakkale Köprüsü gibi anıt eserleri unutmamamız gerekiyor. Türkiye’nin adet kalbi konumundaki Marmara Bölgesi ve İstanbul için yatırımları şahsen peşine düşüp takip ediyoruz. Ülkemize eser kazandırmaktan daha büyük bir şeref olmadığına inanıyorum. Rabbime, ülkeme ve milletime böylesine büyük eserler kazandırılmasına vesile olduğum için her gün hamd ediyorum. Herkesi tebrik ediyorum. Ulaşım kalkınmanın temelinde yer alır. Ülkede hızlı ulaşım olmuyorsa yeniden yapılanma da huzur da olmaz. İktidara geldiğimizde ülkemizde sadece 6100 km ayrılmış yol vardı. Biz 28 bin kilometreye çıkardık, otoyol uzunluğunu 2’ye katladık. Tüneli 395’e uzunluğunu da 525 kilometreye ulaştırdık. 18 yılda 880 milyar liranın üzerinde kaynak kullandık. Demiryollarında çabuk ve yüksek çabuk trenlerle tanıştırdık. Önümüzdeki sene Ankara-Sivas hızlı tren hattını da hizmete açıyoruz. Mevcut demiryolu ağımızın tamamını sıfırdan yapmışcasına yeniledik. Şehirlerin o kadar çoğuna raylı sistem, metro, tramvay hatları kurduk. 24 olan havalimanına 30 tane daha ekledik, her köşeye uçakla seyahati mümkün ışık halkası getirdik” dedi.

“Sizleri düş kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz”

Sizleri düş kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz diyen Erdoğan, “İçerde ve dışarda yılların alışkanlıklarını başkalaşmak muhtemel olmuyor. Her yöntemi kullanarak ülkemizin önünü kesmeye çalıştılar. Hamdolsun şu başlıca dek başarılı olamadılar. Tehditle, dayatmayla, riyakarlıkla, but oyunlarıyla ülkemize diz çöktürtme gayreti içinde olanlara söylüyorum. Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Bu günlere getirdiğimiz mücadeleyi zafere ulaştırana değin durmayacağız. Bu kardeşlik iklimine sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz. Siyaset ve toplum mühendisliklerinin ülkemize ağır maliyetleri olmuştur. Biz eser konusunda, hizmet, proje konusunda herkesle yarışmaya rekabete hazırız. Bunun dışındaki hiçbir çekişmenin polemiğin ülkeye faydası olmadığına inanıyoruz. Halka hizmet hakka hizmet düsturuyla bütün enerjimizi işte burada olduğu gibi yatırımlarımızın takibine bırakıyoruz” biçiminde konuştu.

“İstanbul’dan hareket eden trenimiz Çin’e ulaştı”

Erdoğan, “Tek umutları Türkiye’nin tökezlemesi olanları artık biz de milletimiz de tanıyoruz. İstanbul’dan hareket eden trenimiz Çin’e ulaştı. Kişisel Olarak bakanımız tarafından Çerkezköy’den uğurlanan trenimiz Halkalı’ya geliyor. Treni Halkalı’da görenler ortalığı ayağa kaldırıyor. Sebebini hemencecik öğrenecekleri bir konuyu sırf hükümete hücum etmek için kullandılar. 12 gün sonradan trenimiz Çin’e ulaştı. Böylece ülkemizin dış ticaretini güçlendirecek adım atılmış oldu” diye konuştu.

“2023 Cumhur İttifakı’nın zafer yılı olacaktır”

Hamdolsun milletimiz bütün bunları görüyor ve herkesi hak ettiği konuma oturtuyor diyen Erdoğan, “Biz Türkiye için çalışmaya üretmeye mücadele etmeye devam edeceğiz. TBMM’de 2021 bütçemiz kabul edildi. Komisyondan genel kurula dek bütçeye katkı maddesi veren bütün milletvekillerin teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı olarak sergilediğimiz dinç dayanışmayla ülkemize ve milletimize hizmet vasıtası olarak gördüğümüz bütçe sürecini sağlıklı yürümesini sağladık. Attığımız bu adımlar adı ırk olan fiilen zillet durumuna düşmüş, PKK ile iç içe olanlara da sesleniyorum. 2023 Cumhur İttifakı’nın yeni bir zafer yılı olacaktır. Milletimize verdiğimiz bütün sözleri tutarak 2023’e alnımızın akıyla ulaşacağız” dedi.

Erdoğan, “Gaziantep’te maalesef özel sektöre ait bir hastanede patlama sonucu 9 can kaybımız oldu. Allah’tan bu vatandaşlarıma rahmet diliyorum. Tüm yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu duygularla bir defa açılışını yaptığımız Kuzey Marmara Otoyolu, Kurtköy – Akyazı kesiminin uğurlu olmasını diliyorum” biçiminde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı etabı açılış törenine telekonferans ile katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı etabı açılış törenine telekonferans ile katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı etabı açılış törenine telekonferans ile katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı etabı açılış törenine telekonferans ile katıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AYKUT BASKI

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *