Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlana Camii’ne yapılan polis baskınını kınadı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Berlin‘de Mevlana Camii’ne yapılan polis baskını kınadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Berlin’deki Mevlana Camii’nde sabahtan namazı saatinde gerçekleştirilen, Avrupa’yı Orta Devir karanlığına her geçen gün azıcık daha yaklaştıran ırkçılık ve İslam düşmanlığından beslendiği anlaşılır biçimde besbelli olan, inanç hürriyetini bütün bütün değil sayan polis operasyonunu güçlü olarak kınıyorum. Yıllar boyu demokrasinin, insan haklarının ve özgürlüklerin beşiği olarak anılan Avrupa, bugün ne eyvah fakat farklılıklarıyla savaşan bir yapıya bürünmüştür. Türkiye olarak, hiçbir gerekçenin kutsal bir mabedin hoyratça çiğnenmesine zemin oluşturamayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

‘MÜCADELEMİZİ KARARLI BİR ŞEKİDE SÜRDÜRECEĞİZ’

Mevlana Camii cemaatine geçmiş olsun dileklerimi ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyanın neresinde ve ne şekilde olursa olsun; ırkçılıkla, tanıdık olmayan karşıtlığıyla ve İslam düşmanlığıyla mücadelemizi istikrarlı bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlana Camii'ne yapılan polis baskınını kınadıCumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlana Camii'ne yapılan polis baskınını kınadı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *