Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Dağlık Karabağ’ı görüştü

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya kadar; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmede, Dağlık Karabağ’daki sorunu çözmeye ve bölgeye kalıcı istikrar getirmeye dönük olarak atılan adım zarfında, gözlem ve yoklama nedeniyle Türkiye’nin Rusya ile kuracağı Müşterek Merkezin en kısa zamanda faaliyete geçmesini beklediklerini açıklama etti.

ERMENİSTAN’IN SORUMLULUKLARINDAN KAÇMASINA İZİN VERİLMEMELİ

Azerbaycan’ın, topraklarının bütün olarak iadesine ilişkin hassasiyetine muhabere eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tatbik sürecinde Ermenistan tarafının, daimi çözümü zorlaştırmasına ve anlaşmaya ilişkin sorumluluklarından kaçmasına izin verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Minsk Grubu’nun diğer eşbaşkanlarının, barıştırma çabalarını eleştirmelerini anlamanın olası olmadığını dile getirdi.

HIZLI VE FIZIKSEL ADIMLAR ELE ALINMALI

Suriye’deki ihtilafın sona erdirilmesi için de Dağlık Karabağ’da olduğu gibi, hızlı ve fiziksel adımlar gerektiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya’nın birlik ve bütünlüğünü gözetmek için de ayrıca siyasi ayrıca askeri görüşmelerde Türkiye ve Rusya arasındaki meslek birliğinin sürdürülmesi gerektiğini açıklama etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Dağlık Karabağ'ı görüştü

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *