Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz’

Türkiye’nin belli başlı transit geçiş yolu olması hedeflenen ve Avrupa’yı Asya’ya bağlayan koridorun önemli güzergahlarından olan Kuzey Marmara otoyolunda 56.5 kilometrelik belli başlı gövde ve 11.6 kilometre bağlantı yolundan oluşan Kurtköy-Akyazı etabı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı etabı açılış töreninde manâlı açıklamalarda bulundu. Erdoğan “İçerde ve dışarda yılların alışkanlıklarını başkalaşmak muhtemel olmuyor. Her yöntemi kullanarak ülkemizin önünü kesmeye çalıştılar. Hamdolsun şu ana kadar başarılı olamadılar. Tehditle, dayatmayla, riyakarlıkla, etap oyunlarıyla ülkemize diz çöktürtme gayreti içinde olanlara söylüyorum. Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Bu günlere getirdiğimiz mücadeleyi zafere ulaştırana değin durmayacağız” açıklamasını yaptı.

“Ülkede hızlı ulaşım olmuyorsa kalkınma da rahatlık da olmaz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Projede şimdiye kadar hizmete verilen yolların toplam uzunluğu 389 kilometreyi buldu. 2016 yılında Odayeri-Paşaköy’le başlayan kısımlarının açılışlarıyla son bir birim daha kaldı. Son kısmı da önümüzdeki yılın birincil çeyreğinde tamamlamış olacağız. Yıllık ekonomimize katkısı 2 milyar lira. Araç trafiğinde koskocoman rahatlama sağlayacaktır. Temas yolları sayesinde her istikamet için hızlı ve konforlu ulaşım alternatiflerini sunuyoruz. Kınalı, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir yolları ile otoyol ağlarını tamamlıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, 1915 Çanakkale Köprüsü gibi anıt eserleri unutmamamız gerekiyor. Türkiye’nin adet kalbi konumundaki Marmara Bölgesi ve İstanbul için yatırımları şahsen takip ediyoruz. Ülkemize eser kazandırmaktan daha büyük bir asalet olmadığına inanıyorum. Rabbime, ülkeme ve milletime böylesine büyük eserler kazandırılmasına vesile olduğum için her gün hamd ediyorum. Herkesi tebrik ediyorum. Ulaşım kalkınmanın temelinde yer alır. Ülkede çabuk ulaşım olmuyorsa yeniden yapılanma da rahatlık da olmaz. İktidara geldiğimizde ülkemizde yalnızca 6100 km bölünmüş yol vardı. Biz 28 bin kilometreye çıkardık, otoyol uzunluğunu 2’ye katladık. Tüneli 395’e uzunluğunu da 525 kilometreye ulaştırdık. 18 yılda 880 milyar liranın üzerinde kaynak kullandık. Demiryollarında hızlı ve yüksek çabuk trenlerle tanıştırdık. Önümüzdeki sene Ankara-Sivas çabuk tren hattını da hizmete açıyoruz. Mevcut demiryolu ağımızın tamamını sıfırdan yapmışcasına yeniledik. Şehirlerin o kadar çoğuna raylı sistem, metro, tramvay hatları kurduk. 24 olan havalimanına 30 tane daha ekledik, her köşeye uçakla seyahati olası ayla getirdik” dedi.

“Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz”

Sizleri düş kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz diyen Erdoğan, “İçerde ve dışarda yılların alışkanlıklarını başkalaşmak mümkün olmuyor. Her yöntemi kullanarak ülkemizin önünü kesmeye çalıştılar. Hamdolsun şu başlıca kadar başarılı olamadılar. Tehditle, dayatmayla, riyakarlıkla, ayak oyunlarıyla ülkemize diz çöktürtme gayreti içinde olanlara söylüyorum. Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Bu günlere getirdiğimiz mücadeleyi zafere ulaştırana değin durmayacağız.Bu kardeşlik iklimine sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz. Siyaset ve toplum mühendisliklerinin ülkemize ağır maliyetleri olmuştur. Biz eser konusunda, hizmet, proje konusunda herkesle yarışmaya rekabete hazırız. Bunun dışındaki hiçbir çekişmenin polemiğin ülkeye faydası olmadığına inanıyoruz. Halka hizmet hakka hizmet düsturuyla tüm enerjimizi işte burada olduğu gibi yatırımlarımızın takibine bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

“İstanbul’dan hareket eden trenimiz Çin’e ulaştı”

Erdoğan, “Tek umutları Türkiye’nin tökezlemesi olanları bundan böyle biz de milletimiz de mükemmel tanıyoruz. İstanbul’dan hareket eden trenimiz Çin’e ulaştı. Şahsen bakanımız göre Çerkezköy’den uğurlanan trenimiz Halkalı’ya geliyor. Treni Halkalı’da görenler ortalığı ayağa kaldırıyor. Sebebini hemencecik öğrenecekleri bir konuyu sırf hükümete saldırmak için kullandılar. 12 gün daha sonra trenimiz Çin’e ulaştı. Bu Nedenle ülkemizin dış ticaretini güçlendirecek adım atılmış oldu” diye konuştu.

“2023 Cumhur İttifakı’nın galibiyet yılı olacaktır”

Hamdolsun milletimiz tüm bunları görüyor ve herkesi adalet ettiği konuma oturtuyor diyen Erdoğan, “Biz Türkiye için çalışmaya üretmeye uğraş etmeye devam edeceğiz. TBMM’de 2021 bütçemiz kabul edildi. Komisyondan genel kurula dek bütçeye katkı maddesi veren bütün milletvekillerin teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı olarak sergilediğimiz dinç dayanışmayla ülkemize ve milletimize hizmet vasıtası olarak gördüğümüz bütçe sürecini dinç yürümesini sağladık. Attığımız bu adımlar adı millet olan doğrusu zillet durumuna düşmüş, PKK ile iç içe olanlara da sesleniyorum. 2023 Cumhur İttifakı’nın yeni bir galibiyet yılı olacaktır. Milletimize verdiğimiz bütün sözleri tutarak 2023’e alnımızın akıyla ulaşacağız” dedi.

Erdoğan, “Gaziantep’te maalesef özel sektöre ait bir hastanede patlama sonucu 9 can kaybımız oldu. Allah’tan bu vatandaşlarıma rahmet diliyorum. Bütün yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu duygularla bir kez açılışını yaptığımız Kuzey Marmara Otoyolu, Kurtköy – Akyazı kesiminin şanslı olmasını diliyorum” biçiminde konuştu. – İSTANBUL

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz'Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz'Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz'Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *