Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 29 Ekim mesajında dikkat çeken ifadeler: Ekonomiye ve değerlerimize saldırıyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla videolu kutlama mesajı yayınladı. Erdoğan mesajında, Türkiye‘de ve yurt dışarıya yaşayan vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.

Cumhuriyet Bayramı sevincine ortak olan bütün dostlara en kalbi şükranlarını sunduğunu ifade eden Erdoğan, “Cumhuriyetimizin ilanının 97’nci sene dönümünde istiklal harbimizin bütün kahramanlarıyla cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tazimle anıyorum. Malazgirt Zaferinden bugün o kadar çok cephede aniden sürdürdüğümüz terörle uğraş harekatlarına kadar bin yıldır vatanımızı korumak için şehitlik ve gazilikle şereflenen bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla yad ediyorum. İstiklal Harbimizi kanımca idare eden, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşısında gösterdiği şanlı direnişle bir kez daha gazi unvanı bölge Türkiye Büyük Ahali Meclisimize saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

“Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız bir dönemde aynı zamanda 2023 hedeflerimize varmak kararlılığı içinde yolumuza devam ediyoruz. Türkiye, demokrasi ve kalkınma mücadelesini tek parti diktasından darbelere, vesayetin tasallutundan terörle mücadeleye dek çoğu engeli aşarak sürdürmüş bir ülkedir. Bu uzun ve zorlu süreçte karşılaştığımız sıkıntılar milletimizi istiklal ve istikbal davasından döndürmek bir yana tam tersine azmini bilemiştir. Cumhuriyetimizin kuruluşuna varan kurtuluş mücadelesinde 7’den 70’e kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan milletimiz, bugün de birlik, birliktelik ve kardeşlik içinde geleceğini yapı etmektedir.

“SALDIRI DALGASINI BİRER BİRER BOŞUNA ÇIKARTIYORUZ”

Milletimizden aldığımız güçle diplomasiden ekonomiye ve değerlerimize dek uzanan bu hücum dalgasını birer birer boş yere çıkartıyoruz. Geçmişte fazla minik müdahalelerle sürekli güzergah belirledikleri Türkiye’nin kendi iradesi ile hareket etmesinden rahatsız olanların sözleri ve eylemlerinin artık hiçbir hükmü kalmamıştır.

“HEDEFLERİMİZE ULAŞMAKTA KARARLIYIZ”

Ülkemiz kimin ne dediğine ve ne yaptığına bakmadan kendi vizyonuna, kendi ajandasına tarafından hareket etmeyi sürdürecektir. Cumhuriyetimizin kurucu iradesi nasıl bu vatanı 7 düvelin planlarını bozarak işgalden kurtarmışsa biz de hedeflerimize aynı şekilde ulaşmakta kararlıyız.

“GELECEĞE FAZLA DAHA BÜYÜK UMUTLARLA YÜRÜYORUZ”

Bugün 20 yıl öncesine tarafından her bakımdan fazla daha zinde, dirayetli, inançlıyız. İnşallah ülkemizi 2023 hedeflerimize ulaştırdığımızda bölgemizde ve dünyada yepyeni bir dönemi de başlatacağız. Küresel sistemin çarpıklıklarına muhabere ettiğimiz ‘dünya 5’ten büyüktür’ çağrımızın yankıları artan bir şekilde genişlerken dostlarımızla birlikte hayalini kurduğumuz huzurlu ve müreffeh geleceğe fazla daha büyük umutlarla yürüyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyor bu duygularla bir defa daha Cumhuriyetimizin 97’nci kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajında dikkat çeken ifadeler: Ekonomiye ve değerlerimize saldırıyorlar

Kaynak: Anadolu Ajansı

About admin

Check Also

- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş'ı gezdi

– TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş’ı gezdi

– TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş’ı gezdi LEFKOŞA – TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *