Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD Başkanı Trump’a teşekkür mektubu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump‘a mesaj yolladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya tarafından, Erdoğan, Trump’a gönderdiği mesajda, seçimlerin arkadaş ve müttefik Amerika Birleşmiş Devletleri halkı için uğurlu olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

“SAMİMİ VE KARARLI VİZYON İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”

“Devlete Ait seçim sonuçları ne şekilde tecelli ederse etsin, son dört yıllık Başkanlık döneminizde, Türkiye-ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz dostça ve istikrarlı vizyon için teşekkürler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD Başkanı Trump'a teşekkür mektubu

“ABD HALKININ BARIŞ VE REFAHI İÇİN EN İÇTEN DİLEKLERİMİ İLETİRİM”

Ülkelerimiz arasındaki tarihi dostluk, ortaklık ve müttefiklik ilişkilerinin bu güçlü zemin üstünde daha da ilerletilmesi karşılıklı çıkarlarımızın bir gereği olup, Türkiye olarak önümüzdeki dönemde de bu yönde her türlü çabayı sarf edeceğimizden kesin olmanızı isterim. bu arada, her zamanki sıcak dostluğunuz için bir defa daha içtenlikle teşekkür eder, Amerika Birleşmiş Devletleri halkının uzlaştırma ve refahı için en dürüst dileklerimi iletirim.”

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ferdi Türkten

About admin

Check Also

Son Dakika | Bakan Selçuk: 'Samsun'da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız'

Son Dakika | Bakan Selçuk: ‘Samsun’da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız’

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Samsun‘da bir kadının eski eşi tarafından …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *