Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor! Gündemde dış ilişkiler, koronavirüs ve yüz yüze eğitim var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yoğun bir gündemle toplanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek toplantıda öncelikli gündem Doğu Akdeniz’deki gelişmeler olacak. Yunanistan ile yapılacak istikşafi görüşmeler de toplantıda değerlendirilecek. Kabine toplantısında Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında yaşananlar da ele alınacak. Türkiye, çatışmaların başından beri Azerbaycan’ın yanına olduğunu vurguluyor.

ARISTOKRAT, KORONA İLE MÜCADELEDE ALINAN TEDBİRLERİ ANLATACAK

Kabine toplantısında ayrıca terörle uğraş ve ekonomideki gelişmeler de ele alınacak. Bakanı Süleyman Soylu, “Şimşek Operasyonları” hakkında sunum yaparak data verecek. Asilzade, virüsle mücadelede alınan tedbirleri de anlatacak. Hem Kobani eylemleri soruşturmasının da kabinenin gündeminde olması bekleniyor.

FAHRETTİN KOCA BİLİM KURULUNUN TAVSİYE KARARINI SUNACAK

Kabinenin gündeminde koronavirüsle uğraş de var. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, bu konuda kabine üyelerini bilgilendirecek, yerli aşı çalışmalarındaki son durumu paylaşacak. Bakan Koca, Bilim Kurulu’nun yüz yüze eğitimle ilgili öğüt kararını da sunacak.

Bakan Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın gerisinde yaptığı açıklamada, “Şu başlıca dek hazırlık ve 1’inci sınıflarla ilgili yüz yüze olan eğitimde önemli herhangi bir sorun yaşamadık. Pazartesi günü kabine toplantısında da Bilim Kurulunun önerisi gündeme gücenmiş olunur. Bilim Kurulunun daha önce de düşündüğü hazırlık, 1 ve 2’nci sınıflar şeklindeydi. Olasılıkla 2’nci sınıflar 8 ve 12’ler için bununla ilgili Bilim Kurulunun önerisi var, bunu netleştirip sunmuş olacağız. Gelecek hafta daha net bir karar alma sürecine gelinirse zaten belirtilen olur.” demişti.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor! Gündemde dış ilişkiler, koronavirüs ve yüz yüze eğitim var

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *