DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, partisinin Bartın kongresine katıldı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DERMAN) Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhuriyetin 100’üncü yılını taçlandırmaya bedel bir siyasi hareket olarak damla damla büyüdüklerini söyledi.

Babacan, Bartın Kültür Merkezi’nde, partisinin il başkanlığının 1. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, parti olarak ülkenin dört bir yanına filizlendiklerini belirtti.

Ülkenin 100 yılda büyük başarılara imza attığını ve savaşlarla yıkılmış bir ülkeden genç bir demokrasiyi kurduğunu açıklayan Babacan, “Her alanda ülkemiz ileriye taşındı ama bu yüzyılda büyük acılar da yaşadık. Türkiye‘de herkes bir kere düşman, bir defa üvey evlat, asgari bir kere mağdur oldu. Hemen Hemen acılarımızla eşitlendik. DERMAN Partisi olarak artık hiçbir sorunumuza çare olmayan eski hesaplaşmaları, eski kavgaları bırakıp yeni bir başlangıç yapmanın zamanı geldi.” dedi.

Geçmişi, doğruları ve yanlışlarıyla değiştiremeyeceklerini kaydeden Babacan şöyle devam etti:

“Hiçbirimiz geçmiş üstünde de uzlaşmak zorunda değiliz fakat yarınlar bizim elimizde. Yarınları hepimizin ortak yarınları haline getirebiliriz. Türkiye’nin yüzünü geçmişten bugüne ve yarına çevirebiliriz. Bu bizim elimizde. Kimliği, inancı, ideolojisi her ne olursa olsun Türkiye’nin neresinden gelirse gelsin herkesi özgürlük, yargı, sürücü ehliyeti, fırsat eşitliği, saydamlık, hesap verebilirlik ilkeleri etrafında ve yeni bir toplumsal sözleşmede buluşturabiliriz. Bundan Böyle konuşmaktan, fikirlerden, bambaşka kimliklerden, dünyadan, gelecekten korkmayan gözü kara, varlıklı bir Türkiye istiyoruz. DERMAN Partisi olarak, Cumhuriyetin 100’üncü yılını taçlandırmaya layık bir siyasi hareket olarak damla damla büyüyoruz.”

Tek listeyle girilen seçimde il başkanlığına mevcut başkan Ali Şimşek seçildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Akif Yaman

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şuşa'da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şuşa’da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şuşa şehrinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *