DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, partisinin Sakarya kongresine katıldı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DERMAN) Genel Başkanı Ali Babacan, “DERMAN Partisi, kadınlarla gençlerle çiftçilerle emeklilerle öğretmenlerle işçilerle ve esnafla denklik, adalet ve özgür için yola çıktı.” dedi.

Babacan, Sakarya‘nın Adapazarı ilçesinde partisinin il başkanlığı hizmet binasının açılışına katıldı.

Arkasında şehir merkezindeki esnafa ziyarette yer alan Babacan, vatandaşlarla sohbet etti.

sonradan Erenler ilçesindeki bir otelde düzenlenen partisinin 1. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Babacan, tarih dolu, plato, göl, orman, şifalı sularıyla doğa mucizesi, sanayi ve tarımıyla son derece devingen il olan Sakarya’dan seslendiğini söyledi.

Babacan, DERMAN Partisi olarak 9 Mart’ta yola çıktıklarını, partinin hazır olduğunu belirterek, “DERMAN Partisi kadınlarla gençlerle çiftçilerle emeklilerle öğretmenlerle işçilerle ve esnafla eşitlik, hak ve hür için yola çıktı. Çözüm haritamız belirli. Çözümün sözcüsü bizler olacağız. Ayrışmayacağız, ayrıştırmayacağız. Her Zaman beraber Türkiye’nin yaralarını saracağız. Bundan Böyle Türkiye’nin ve Sakarya’nın DERMAN’sı var ve biz hepimiz hazırız.” ifadelerini kullandı.

Tek listeyle girilen seçimde il başkanlığına mevcut başkan Mehmet Erdoğan seçildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Emre Ayvaz

About admin

Check Also

Son dakika haberi! Erdoğan: Aziz milletimizin başı sağ olsun

Son dakika haberi! Erdoğan: Aziz milletimizin başı sağ olsun

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis’te kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit olan askerler için Allah’tan rahmet, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *