DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan Şanlıurfa’da konuştu Açıklaması

Demokrasi ve Atılım Partisi (DERMAN) Genel Başkanı Ali Babacan, “Bu toprakların insanı, kimliği, kökeni, inancı, görüşü ne olursa olsun birbirini çok seviyor, başkasının acısını kendisinin acısı sayıyor. Elini uzatmaktan çekinmiyor. Biz birbirimizi çok seviyoruz, daha da çok seveceğiz.” dedi.

Babacan, partisinin Şanlıurfa İl Başkanlığı 1’inci Klasik Kongresi’ne bulunma üzere geldiği kentteki bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

sonra kongrenin yapılacağı restorana geçen Ali Babacan, burada yaptığı konuşmada, İzmir‘de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Partisinden bir heyetin İzmir’de bulunduğunu ve kendisinin de yarın orada olacağını anlatan Babacan, bölgedeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirtti.

Kalbinin İzmir’de olduğunu ve yaraları en kısa sürede hep beraber saracaklarını belirten Ali Babacan, “Her Zaman beraber depremle ilgili tedbirlerin ne kadar kayda değer olduğunu, depremle ilgili hazırlıkların ne kadar kayda değer olduğunu bir defa daha hatırlamamız gerektiğini tasvir etmek istiyorum.” diye konuştu.

İzmir’deki depremde halkın bir arada yaşama kültürünü en hoş şekilde tekrar gösterdiğini kaydeden Babacan, şöyle devam etti:

“İzmir’den haberler kazanç gelmez ülkemizin her yanından, toplumun bütün kesiminden cümbür cemaat seferber oldu. Felaket bölgesine ahali akın etti, oteller, pansiyonlar kapılarını açtı. İnsanlar sokaklarda ellerinden ne geliyorsa yapabileceğini yapmaya başladı. Ne için diye sorduğumuzda, şunu açık açık görüyoruz fakat bu toprakların insanı kimliği, kökeni, inancı, görüşü ne olursa olsun birbirini çok seviyor, başkasının acısını kendisinin acısı sayıyor. Elini uzatmaktan çekinmiyor. Biz birbirimizi fazla seviyoruz, daha da çok seveceğiz. Bu topraklar yüzyıllardır sevgiye, saygıya, birlikte yaşama iradesine şahit oldu.”

Ali Babacan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını kutlamaya hazırlandığını, bu sürede büyük başarılar elde ettiğini ve badireler atlattığını dile getirdi.

Savaşlarla son derece yıkılmış bir ülkeden genç bir demokrasi kurulduğunu anlatan Babacan, “Her alanda ülkemizi ileriye taşıdık ama geçtiğimiz bir yüzyılda büyük acılar da yaşadık. Türkiye’de herkes bir kere düşman, bir defa üvey evlat, asgari bir kere mağdur oldu. Neredeyse acılarımızla işlendik. Biz DERMAN Partisi olarak açıkça söylüyoruz ki bundan böyle eski hesaplaşmaları, kavgaları arkada bırakıp, yeni bir açılış yapmanın zamanı geldi. Kavgalar, hesaplaşmalar hiçbir derdimize tedavi olmadı, olmuyor. Geçmiş doğrularıyla, yanlışlarıyla içinden geçtiğimiz ortak geçmişimizdir.” biçiminde konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mehmet Fatih Aslan

About admin

Check Also

Davutoğlu'ndan Berat Albayrak açıklaması: Bakan yapmayın diye Erdoğan'a yalvardım

Davutoğlu’ndan Berat Albayrak açıklaması: Bakan yapmayın diye Erdoğan’a yalvardım

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Fethiye 1. Olağan İlçe Kongresi’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *