DEVA ve Gelecek Partisi ‘Millet İttifakı’na katılacak mı? Kılıçdaroğlu’ndan kulisleri hareketlendiren sözler

Kılıçdaroğlu, Karar TV’nin Youtube canlı yayınında, gazeteciler Taha Akyol ve Elif Çakır‘ın sorularını yanıtlayarak, gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

“Insanlar İttifakı’nı dağıtmak için bürokrasinin bir takım unsurlarını kullanarak operasyon yapılıyor” diyen Kılıçdaroğlu, İYİ Parti’nin FETÖ ile ilişkilendirilmeye çalışılarak dağıtılmaya çalışıldığını, ittifakın dağıtılması amacıyla CHP üzerinden de oyunlar oynanmaya çalışıldığını savundu. Kılıçdaroğlu, “Belirli kişileri finanse ederek ‘Ayrı bir parti kurdurtabilir miyiz?’ diye bir mücadele var. Emin kişilere önerge götürdüklerini biliyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“BABACAN VE DAVUTOĞLU İLE ORTAK PAYDALARIMIZ VAR”

“Yürütme organı yasama organı hesap vermeli bunu yaptığınız andan itibaren işler yoluna girer. Sistem kendi içerisinde bir tutarlılığa kavuşmuş olur. Sayın Babacan ve Sayın Davutoğlu ile karşilikli paydalarımız var. O Kadar çok evrensel kavramlar üstünde ortaklaşıyoruz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem gibi, devlette saydamlık, adalet bağımsızlığı gibi. İki parti kuruluş aşamasında markada değeri olarak ortaya çıkmaları gerekli. Muhakkak bir vakit diliminde bunlar da gerçekleşir. Süre ne gösterir onu da göreceğiz. Şunu da biliyoruz. Seçim kanunu üzerinde incelemeler yapılıyor. Millet İttifakı daha fazla oy alsa da iktidarı nasıl koruruz kaygısı ile bir egzersiz içerisinde olunduğunu biliyoruz. Yeni partilerin seçime girmesinin nasıl engelleyebilir ile ilgili çalışmalar yapıldığını da biliyoruz. Ben halka rağmen nasıl burada kalırım arayışı. Biz bunu da aşacağız. Bu konuda bir şüphem değil.”

About admin

Check Also

Son Dakika | Bakan Selçuk: 'Samsun'da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız'

Son Dakika | Bakan Selçuk: ‘Samsun’da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız’

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Samsun‘da bir kadının eski eşi tarafından …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *