Doğu Perinçek’in Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan açıklamasına Erkan Baş’tan sert tepki: Bu zübüğü ciddiye almayın

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek için hazırlanan ‘Kısmen İktidar’ adlı belgeli sosyal medya platformu YouTube’da izleyicilerle buluştu. Perinçek şimdiye değin 300 binden artı kişinin izlediği belgeselde gündem yaratacak açıklamalara yer verdi.

DENİZ GEZMİŞ VE MAHİR ÇAYAN AÇIKLAMALARI DİKKAT ÇEKTİ

Belgeselin en fazla uyarı çeken bölümlerinden biri ise Perinçek’in Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan‘la ilgili yaptığı direktifler oldu.

“KULAKLARINI ÇEKTİM, HEPSİ ÇOLUK ÇOCUK

Deniz Gezmiş’in Filistin’e bu arada kendisinden izin istediğini bildiren Perinçek, “Deniz Gezmiş ile Mahir Çayan dolduruşa geldi. Kulaklarını çektim. Toyluk bu. Tümü çoluk çocuk.” ifadelerini kullandı.

FAZLA SAYIDA TEPKİ GELDİ

Perinçek’in sözleri kavga konusu olurken, Vatan Partisi liderine öncelikle Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş olmak üzere sol kesimden fazla sayıda tepki geldi.

“BU ZÜBÜĞÜ CİDDİYE ALMAYIN”

Baş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Konu Perinçek bile olsa tümünü izlemeden yorum yapmamak için açtım, 3 dakika sonra kapattım. İlk oyumu 61 seçiminde TİP’e verdim diyor, Aybar’ın konuşmasından etkilenmiş. 1- TİP 1961 seçimlerine giremedi. 2- Aybar, 1962’de Genel Başkan oldu. (Özet, bu Zübüğü ciddiye almayın!)” ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek'in Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan açıklamasına Erkan Baş'tan sert tepki: Bu zübükü ciddiye almayın

About admin

Check Also

Pandemi göçmenleri de etkiledi

Pandemi göçmenleri de etkiledi

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de farklı göçmen gruplarının pandemiden olumsuz olarak etkilendiğini belirten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *