Erdoğan’ın yaptığı atamalarda dikkat çeken Berat Albayrak detayı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Sayıştay savcılıklarına 4 tahsis yaptı. Yapılan atamalardan bazılarının istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından daha önce görevden alınan isimler olması dikkat çekti.

Geçen ocak ayında Define ve Maliye Bakanlığı‘da fazla sayıda bürokrat görevden alınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla gerçekleşen görevden darılma kararları 8 Ocak’taki Devlete Ait Gazete’de yayımlanmıştı. Berat Albayrak’ın Bakan olduğu dönemde gerçekleşen bu görevden almalar uyarı çekmişti.

Görevden alınan 20’ye yakın üst düzey bürokrat arasında Ulus Mali Yönetim ve Değişim Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ali Karatürk de vardı. Karatürk dün Cumhurbaşkanı kadar Sayıştay Savcılığı’na atandı.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çolak da görevinden alınan isimler arasında yer almıştı. Çolak, dün Erdoğan göre Sayıştay Savcısı olarak atandı.

Savcılığa atanan bir öteki ad Ertan Erüz, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yönetici olarak atama yapmıştı. Mustafa İlhan da Sayıştay Savcısı olarak atandı.

About admin

Check Also

Fransız Senatosu'ndan skandal karar

Fransız Senatosu’ndan skandal karar

Fransa Senatosu, yapılan oylama ile Fransız hükümetinden “Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin” tanınmasını öngören teklifi 305 oyla …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *