Ermenistan Başbakanı Paşinyan: ‘Çok fazla zayiatımız var’

Azerbaycan ordusunun Ermenistan‘ın işgal ettiği topraklara yönelik operasyonları sürerken, Ermenistan tarafında panik havası devam ediyor. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan bugün halka seslendi.

Ermenistan ve Rus basınında geniş yer alan konuşmasında Paşinyan, Azerbaycan’a aleyhinde direnmekte olduklarını ifade ederek, Azerbaycan’ın eşi sanki görünmeyen şekilde saldırdığını belirtti.

EPEYCE GERGİN OLDUĞU GÖZLENEN PAŞİNYAN, HALKA MORAL VERMEYE ÇALIŞTI

Devlet Başkanlığına ait sosyal medya hesaplarında Rusça, Ermenice ve İngilizce olarak yayınlanan konuşmada Paşinyan’ın epeyce gergin olduğu gözlemlendi. Başbakan Paşinyan, “Gönüllülerimiz ile tanrısal toprakları kurtarmak için başlattığımız savaşın üzerinden 1 hafta geçti. Fazla pozitif sivil ve askeri kaybımız var oysa düşman stratejimizi hala çözemedi. Askerlerimiz ve gönüllülerimiz hiçbir çabadan kaçınmıyor ve eşi yarı görünmeyen yiğitlik örneği gösteriyor” diyerek halkına moral vermeye çalıştı.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan: 'Çok fazla zayiatımız var'

AZERBAYCAN, KARABAĞ’DA İLERLEMEYE DEVAM EDİYOR

Azerbaycan ordusu, işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonun 6’ncı gününde ilerlemesini ve Ermenistan güçlerine kayıp verdirmeyi sürdürdü.

Gün boyu devamlı çatışmalar, Cebrayıl-Fuzuli ve Ağdere-Terter yönünde yoğunlaştı.

Azerbaycan askerleri, Cebrayıl-Fuzuli istikametinde Ermenistan ordusunun direnişini kırarak geri çekilmeye zorladı ve ilerleme kaydetti.

Şiddetli çatışmalara sahne olan Ağdere ilinin Madagiz bölgesi işgalden kurtarıldı. Ermenistan ordusunun, Ağdere ilindeki diğer mevzileri de Azerbaycan ordusunca yoğun top atışına tutuldu.

Gün içerisinde Ermenistan ordusunun 5 zırhlı arabulucu ve fazla sayıda askeri Azerbaycan ordusunca etkisiz ayla getirildi. Ermenistan ordusunun sahra karargahı ve fazla sayıda tankı vurularak yıkım edildi.

ERMENİSTAN ORDUSU SİVİLLERE SALDIRMAYI SÜRDÜRÜYOR

Ermenistan ordusu, Ağdam iline ast Hındıristan, Alibeyli, Ahmedağalı ve Seferli köylerine ve Guzanlı kasabasına top atışı gerçekleştirdi. Sivil ahali aralarında ölenler ve yaralananlar oldu.

Gün içerisinde en yoğun hücum Terter iline düzenlendi. Ermenistan ordusu, Terter kentine 2 binden pozitif top mermisi attı. Terter’in Şıhark kasabası da Ermenistan askerlerinin top atışlarına amaç oldu.

Berde’nin Soğanverdiler ve Emirli köyleri top atışına tutan Ermenistan ordusu, Şemkir ilinin Sabirkent köyüne takriben 10 Toçka-U strateji füzesi attı.

Azerbaycan ordusu 27 Eylül – 2 Ekim tarihlerinde, Ermenistan’ın 230 tank ve zırhlı aracını, 250 top ve füze sistemini, 38 hava savunma sistemini, 10 komuta yönetim ve gözlem mıntıkasını, 7 cephane deposunu, 130’dan artı askeri kamyon ve aracını, bir S-300 sistemini imha etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *