Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Rusya bize karşı sorumluluklarını yerine getiriyor

Ermenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ‘dan Azerbaycan topraklarına saldırısıyla başlayan gerilim devam ederken, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan uluslararası mecrada propagandalarına devam ediyor.

“RUSYA’NIN YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ YERİNE GETİRMESİNDEN MEMNUNUZ”

Paşinyan, son olarak Alman basınına verdiği röportajda Rusya’nın Dağlık Karabağ’daki rolü hakkında fikirlerini aktardı. Rusya ile Ermenistan ilişkilerinin çok iyi durumda olduğunu söyleyen Paşinyan, “Gerekli desteği Rusya’dan alıyoruz ve müttefikimizin bize aleyhinde sorumluluklarını yerine getirdiğinden hiç kararsızlık etmiyoruz. Rusya’nın Azerbaycan ile de ilişkileri var. Bu, Ruslar için kolay bir şart yok ancak Rusya’nın Ermenistan’a karşısında yükümlülüklerini yerine getirmesinden memnunuz” dedi.

“BÜTÜN DÜNYANIN ONAYLADIĞI BİR ÇÖZÜM GEREKLİDİR”

Paşinyan, Dağlık Karabağ sorununun çözümünde tek adresin AGİT Minsk Grubu olduğunu savunarak, “AGİT Minsk Grubu’nun bu konunun tartışılabileceği ve çözüme kavuşturulabileceği tek format olduğuna inanıyoruz. Ama AGİT Minsk Grubu’nun benzeyen başkanlarının onayladığı bir çözüm yok, bütün dünyanın onayladığı bir çözüm gereklidir” biçiminde konuştu.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Rusya bize karşı sorumluluklarını yerine getiriyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekimine katıldı. NATO Liderler Zirvesi Belçika‘nın …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *