Ermenistan çatışma bölgesine yabancı ülkelerden terörist ve paralı askerler getirdi

Azerbaycan-Ermenistan arasında çatışmaların devam ettiği temas hattında Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusuna ait hedefleri vurmaya devam ediyor. Bu operasyonlarda ağır darbe yiyen Ermenistan, sıcak cephe hattına Azerbaycan’a yönelik saldırılarda kullanmak üzere yabancı ülkelerden terörist ve paralı askerler getirdi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı‘ndan çatışma bölgesine tanıdık olmayan terörist grupların getirilmesine yönelik yapılan açıklamada, “Rusya Dışişleri Bakanlığı Enformasyon ve Basın Dairesi’nin çatışma bölgesine yabancı paralı askerlerin getirilmesine ilişkin açıklamasına cevaben, Ermenistan göre bu nesil araçların yaygın olarak kullanılması konusundaki endişelerimizi her zaman dile getirdiğimizi spesifize etmek isteriz” denildi.

ERMENİSTAN’IN “GÖNÜLLÜ GRUPLAR” YALANI

Açıklamada, “Ermenistan, Dağlık Karabağ’ın ve Azerbaycan’ın çevre bölgelerinin işgali esnasında ve Azerbaycan’a karşın hamle eylemlerinde ilk olarak Orta Doğu elde etmek üzere yabancı ülkelerden terörist ve paralı askerleri getirmiştir” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca, “Ermenistan’ın işgal altındaki bölgelere yabancı paralı askerleri getirmesi ve bunları ‘gönüllü gruplar’ adı aşağıda Azerbaycan’a karşın saldırılarda kullanması, terörizmin Ermenistan’ın devlet politikasının ayrılmaz bir parçası olduğunu bir kere daha göstermektedir” ifadeleri kullanıldı.

Ermenistan çatışma bölgesine yabancı ülkelerden terörist ve paralı askerler getirdi

ÇATIŞMALARDA SON DURUM

Azerbaycan- Ermenistan arasında pazar gününden bu yandan yaşanan çatışmalarla ilgili Azerbaycan Savunma Bakanlığı bir açıklama yaptı. Bakanlık, geride kalan 3 günde 2300 Ermeni askerinin etkisiz ülkü getirildiğini duyurdu. bununla beraber Ermenistan’ın bu sabah Terter kentine saldırı başlattığı da belirtildi.

“YERLEŞİM YERLERİ İSABET ALINDI”

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, “Ermenistan, Terter kentine havan ve top atışlarıyla saldırıyor. İlk bilgilere göre isabet bölge mesken yerleri ve yaralılar var” açıklamasını yaptı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığının açıklamasında, sabahtan yerel saatte 08.00’de başlayan saldırıda sivil altyapının zarar gördüğü belirtildi. Açıklamada, birincil belirlemelere kadar sivil yaralıların olduğu kaydedildi.

2 BİN 300 ERMENİ ASKERİ VE 30’A YAKIN TANK ETKİSİZ AYLA GETİRİLDİ

Açıklamada ayrıca, “Harekatın başından bu yana düşmanın 2 bin 300 askeri etkisiz ışık halkası getirildi. Hocavend’de konuşlu S300 sistemi etkisiz hale getirildi. Düşmanın 30’a yakın tank ve zırhlı aracı, 200’den artı top ve roket sistemi, 25 hava savunma sistemi, 6 komuta merkezi, 50 tanksavarı ve 5 cephaneliği imha edildi” bilgilerine yer verdi.

Ermenistan çatışma bölgesine yabancı ülkelerden terörist ve paralı askerler getirdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

AK Parti'li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah'tan rahmet diliyorum

AK Parti’li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah’tan rahmet diliyorum

Başika’daki Türk askeri üssüne saldırı! Şehidimiz varErbil Uluslararası Havalimanı’na füze saldırısı AK Parti Genel Başkanvekili …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *