Evlat nöbetindeki aileler Arınç’ın istifasını değerlendirdi

– Evlat nöbetindeki aileler Arınç’ın istifasını değerlendirdi

Baba Süleyman Açık Fikirli: “Arınç’ın istifası yetmez, şehit ve evlat nöbeti tutan ailelerden özür dilemesini bekliyoruz”

DİYARBAKIR – HDP’li Selahattin Demirtaş‘ın cezaevinde terhis edilmesine ilişkin sözler sarf eden Bülent Arınç‘ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etti. Arınç’ın istifasını değerlendiren evlat nöbetindeki ailelerden Süleyman Aydınlatılmış, “14-15 yaşındaki çocukları ‘Devran’ kitaplarıyla kandırıp dağa götürdüler. Arınç’ın istifası yetmez, şehit ve evlat nöbeti tutan ailelerden özür dilemesini bekliyoruz” dedi.

HDP’li Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde tahliye edilmesine ilişkin sözler sarf eden Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğinden istifa etti. Arınç’ın istifasını 449 gündür HDP il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerden Süleyman Okumuş yorumladı. Açık Fikirli, bugün Bülent Arınç’ın istifasını duyduklarını, iyi fakat istifa ettiğini söyledi. Okumuş, “Biz evlat nöbeti tutan anneler, babalar ve şehit aileleri olarak bizi büyük bir şekilde sarsmıştı bu konuşmaları. Biz aileler olarak kendisini kınıyoruz. Bülent Arınç’a sesleniyorum, 6-8 Ekim olaylarında PKK’dan talimat alarak halkı sokağa döken Selahattin Demirtaş yok miydi? 53 kişinin ölümüne sebep olan Selahattin Demirtaş değil miydi? Biz kendisini nefretle kınıyoruz. Kendisine katılmıyoruz. Devletimizin en üst kademesinde tahsis yapan bir insana biz bunu yakıştırmıyoruz. İstifası asla yetmiyor tüm şehit ailelerinden, halktan ve evlat nöbeti tutan anne ve babalardan da özür dilemesini istiyoruz. Çünkü bu konuşmaları hepimizi derinden üzmüştür. Bizim evimizi zaten yıkan ‘Devran’ kitapları oldu. 14- 15 yaşındaki çocukları Devran kitaplarıyla kandırıp dağa götürdüler” diye konuştu.

Evlat nöbetindeki aileler Arınç'ın istifasını değerlendirdiEvlat nöbetindeki aileler Arınç'ın istifasını değerlendirdiEvlat nöbetindeki aileler Arınç'ın istifasını değerlendirdiEvlat nöbetindeki aileler Arınç'ın istifasını değerlendirdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / RIDVAN KILIÇ

About admin

Check Also

AK Parti'li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah'tan rahmet diliyorum

AK Parti’li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah’tan rahmet diliyorum

Başika’daki Türk askeri üssüne saldırı! Şehidimiz varErbil Uluslararası Havalimanı’na füze saldırısı AK Parti Genel Başkanvekili …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *