Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Düzce’de ziyaretlerde bulundu – DÜZCE

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Düzce‘de farklı alanlara yönlendirilmiş ziyaretlerde bulundu.

Davutoğlu, başta 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nde hayatını kaybedenler için Kaynaşlı ilçesinde düzenlenen kutlama programına katıldı.

daha sonra D-100 kara yolu Gökçe köyü mevkisindeki restoranda basın toplantısı düzenleyen Davutoğlu, depremin acısını içten hissettiklerini belirterek, “Bugün Kaynaşlılı ve Düzceli hemşehrilerimizle bir araya gelerek bu acıyı paylaşmak istedik. Zelzele, Türkiye‘de coğrafyamızın bir gerçeğidir. Güzel vatanımızın çok güzel özelliklerinin yanına zelzele gerçeğinin haberdar olarak hepimizin yaşaması lüzumlu. Vatandaşlarımıza olan mesajımız şudur; hepimiz bu gerçeğin farkında olarak deprem bilinciyle ve ‘Bir gün depremle karşılaşabilirim.’ düşüncesiyle yaşamak durumundayız.” diye konuştu.

“Türkiye erken seçim atmosferine girmiştir”

Bir basın mensubunun “Erken seçim öngörüyor musunuz?” sorusu üstüne Davutoğlu, alışılagelmiş şartlarda erken seçimin Cumhurbaşkanının vereceği karara yan olduğunu ve 2023 yılında beklendiğini belirterek, “Türkiye’de erken tercih hukuken kuvvet görünse de psikolojik olarak Türkiye erken seçim atmosferine girmiştir. Ne vakit olur, onu göreceğiz. Şartların oluşmasına emrindeki. Bunun 2020 içinde olması büyük ihtimaldir.” dedi.

Davutoğlu, partilerinin büyük kongrelerini yaptığını aktararak, “Partimiz 1 Mayıs’tan sonraki her seçime girme hakkı kazanmıştır. Yani acilen Türkiye’de bir tercih pusulası oluştuğunda artık Gelecek Partisi var, 6 aylık bekleme süresi sonrasında. Biz seçime hazırız.” ifadelerini kullandı.

sonra Davutoğlu, kent merkezinin en işlek sokak ve sokaklarında vatandaşlarla görüşerek esnafı ziyaret etti.

Davutoğlu, arkasından 2015 yılında Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde şehit düşen Evren Aksarı’nın ailesine de ziyarette bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Düzce'de ziyaretlerde bulundu - DÜZCEGelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Düzce'de ziyaretlerde bulundu - DÜZCEGelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Düzce'de ziyaretlerde bulundu - DÜZCEGelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Düzce'de ziyaretlerde bulundu - DÜZCE

Kaynak: Anadolu Ajansı / Yavuz Emrah Sever

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekimine katıldı. NATO Liderler Zirvesi Belçika‘nın …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *