GENAR Araştırma son seçim anketi sonuçlarını açıkladı: Cumhur İttifakı’nın oyu yüzde 53

Kamuoyu araştırma şirketi GENAR ülke gündemi Kasım ayı siyasi araştırma sonuçlarını açıkladı. Araştırmada 18 yaş üzeri baz alınarak ülkenin nüfus dağılımı gözetildi ve görüşmelerde seçmen profilini temsilcilik etmesi nedeniyle Kota Örnekleme Yöntemi kullanıldı.

3000 KİŞİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

?Yüz yüze tekniğinin kullanıldığı ankette Türkiye genelinde 31 ilde 3000 birey ile görüşüldü. Anket sonucunda görüşülen kişilerin cinsiyet, eğitim durumu ve meslek dağılımı bilgilerine yer verildi.

“Bu Pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusunun yöneltildiği ankette oy dağılımı sonucunda AK Parti, MHP ve BBP’nin ortağı olduğu Cumhur İttifakı‘nın oyu yüzde 53’ü buldu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Merkez'in faiz kararı sonrası 2. el araç piyasasında dört gözle beklenen gelişme yaşandıMerkez’in faiz kararı sonrası 2. el araç piyasasında dört gözle beklenen gelişme yaşandıBiz donarken o açıldıkça açıldı! Alemin Kralı Oben, iç çamaşırıyla dışarı çıkıp poz verdiBiz donarken o açıldıkça açıldı! Alemin Kralı Oben, iç çamaşırıyla dışarı çıkıp poz verdiMerkez'in faiz artırımı kredi faizlerini de değiştirdi! İşte banka banka güncel oranlarMerkez’in faiz artırımı kredi faizlerini de değiştirdi! İşte banka banka aktüel oranlar

Soruya bahşedilen cevaplara tarafından oranların tümü şu şekilde:

Yüzde 42.1 AK PARTİ

Yüzde 22.8 CHP

Yüzde 10.3 MHP

Yüzde 10.1 İYİ PARTİ

Yüzde 9.7 HDP

Yüzde 1.7 SAADET PARTİSİ

Yüzde 1.0 DEVA PARTİSİ

Yüzde 0.6 GELECEK PARTİSİ

Yüzde 0.6 BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

Yüzde 1.1 DİĞER

ÖTE TARAFTAN koronavirüs salgını gündemine ilişkin soruların da yöneltildiği ankette Türkiye’nin koronavirüs aşısı geliştirebileceğine inananların oranı yüzde 78.8 çıkarken Sağlık Durumu Bakanlığı’nın uygulamalarının başarısına güven oranı da yüzde 72.9 olarak yansıdı.

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *