Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, yolsuzluk iddialarına cevap verdi

Giresun’un Görele ilçe Belediye Başkanı Tolga Erener, kendisi ve bir takım belediye çalışanları hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddialarına tek tek yanıt verdi. Kimliği açıklanmayan birey ve kişiler tarafından posta yoluyla gazete, birey ve kurumlara gönderilen Görele Belediyesi’ndeki kanunsuzluk iddialarıyla ilgili Belediye Başkanı Tolga Erener, basın toplantısı düzenledi.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener düzenlediği basın toplantısında hiçbir iddianın dürüst olmadığını belgelerle açıklayarak iddialarla kendisine karşın kavrama operasyonu yapıldığını söyledi. Erener, “Ortaya atılan yolsuzluk iddialarını yapanlar belgesiz söylenti ağzıyla yaptı, ben iddialara belgelerimle beraber cevap verdim. Şahsımın çalışanlarımın alnı açık, başı diktir. Bizim haramla, yalanla, şerefsizlikle işimiz yok. Bu işin gerisinde siyasi bir danışıklı dövüş var. Buradaki hedef adalet arama değil, şüphesiz ve şüphesiz idrak operasyonu yapmaktır. Çamur beygir izi kalsın ama iz kalmayacak bizde. Çünkü biz delillerle, belgelerle konuşuyoruz” dedi.

“Bu iş siyasi bir parti işi değildir”

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan '10 milyon liralık Mercedes ile geliyor' eleştirisine yanıtCumhurbaşkanı Yardımcısı’ndan “10 milyon liralık Mercedes ile geliyor” eleştirisine yanıtUçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdiUçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdiÇöl tozları geliyor ama bu kez uyarı çok ciddi! 'Vaka sayıları tahminden fazla artabilir'Çöl tozları geliyor ama bu defa dikkat çok ciddi! “Olgu sayıları tahminden pozitif artabilir”

Bu işin aşağıda bir siyasi partinin olmadığını savunan Başkan Erener, “Böyle bir şeyin olduğunu iddia eden biri varsa bunu açıklayacak, delillendirecek, belgelendirecektir. Bunu yapmadığı takdirde yapılanlar onlara kar olarak kalmayacaktır.. Bu bir siyasi parti işi asla değildir. Hiçbir siyasi partinin resmi kimliği, devlete ait kurumu bu işin arkasında değildir, olamaz lakin siyaseten bizi istemeyen, çekemeyen farklı alanlara yönlendirilmiş siyasi partiler aralarında da yer almış kişiler var mıdır? Kesinlikle vardır. Şuanda dosya savcılıkta olduğu için ben bunlarla alakalı olarak konuşmayacağım, geniş çaplı olarak bu işlem devam ediyor. Allah’ın izniyle bu işi ortaya atanlar tek tek gün yüzüne çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

“Görele Belediyesi çadır belediyesi değildir”

“Burası çadır belediyesi yok, Türkiye Cumhuriyeti Devleti İçişleri Bakanlığına alt bir belediyedir” diyen Erener “Bize iki yılda bir yoklama raporu için müfettiş gelir. Bizim alnımız ak, yüzümüz temizdir. Ben ilçemin böyle bir olaydan söylenti malzemesi yapılmasından nedeniyle son derece üzgünüm. Siyaset yapılır, bazen de çamur da atılırdı, bazen de millet birbirinin arkasında konuşurdu lakin böyle bir kahpelik Görele siyaset tarihinde hiçbir zaman yapılmadı. Böyle bir kahpeliğe denk gelmedik. İsminin ve kimliğini saklayan Görele Belediyesi’nde çalıştığını bahis eden kişi ve kişiler tarafından belediyemizdeki kanunsuzluk iddialarıyla ilgili yazdıkları dedikodudan ibaret söylentileri posta yoluyla gazetelere, kişi ve kurumlara gönderiyorlar. Bunu yapanlar, Eynesil Şehit Şahin Abanoz Ortaokulu’nun da ismini lekeleyerek zarfın üstüne bu okuldan gönderilmiştir yazarak, kaşe tarihini değiştirip, kendini hoca olarak tanıtıp, olaya öğrencileri de makine ederek, Eynesil Postanesine verdirterek, gönderim yapıyorsun. Sinsice, gerçekte de sinsice üretilmiş olan bir strateji. Ben Eynesil Emniyet Müdürlüğüne bu olayı aydınlattığı için çok teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

“Görele’ye olan hizmet aşkımızdan imtiyaz vermeyeceğiz”

Olayın peşinde kim ya da kimlerin olduğuna dair geniş çaplı operasyonun devam ettiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Tolga Erener, “Bir bu işin içinde kimler var biliyoruz lakin dosya savcılık makamında olduğu için isimleri gizli tutuyoruz ama bu yakın zamanda açıklanacaktır. Bu olay tek yanlı yapılan bir şey değildir. Bundan sonra ne olacak? Ben şahsım ve belediye olarak bir takım kararlar alacağız. Bununda bazı sonuçları olacak. Bu katiyen ve asla Görele’ye olan hizmet aşkımızdan, sevdamızdan, azmimizden, gayretimizden bir nokta azaltmayacak olduğu gibi bundan sonra daha çok çalışacağız” diye konuştu. – GİRESUN

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, yolsuzluk iddialarına cevap verdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *