Hamza Dağ kimdir, aslen nereli? Hamza Dağ’ın görevi nedir?

Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüs test sonucunun artı çıktığını bildiren Hamza Dağ hakkında merak edilenler haberimizin detaylarında yer alıyor…

HAMZA DAĞ KİMDİR?

01.03.1980 tarihinde Manisa’nın Demirci ilçesinde doğdu. 1990 yılında Simav Atatürk İlkokulu’ndan, 1996 yılında ise Simav İmam Konuşmacı Lisesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan Hamza Dağ, bu okuldan 2000 yılında mezun oldu. Arkasında 2000-2001 yılları arasında Avukatlık stajını tamamladı. 2002 yılında girdiği ‘Hâkimlik Sınavı’nın yazılmış bölümünü geçti ama mülakatta elendi. sonradan 2004 yılında 2 arkadaşıyla birlikte İzmir Barosu’na yan Avukatlık Bürosu açtı. 2004 yılından bu yana Serbest Avukatlık yapmaktadır. 2004 yılında İzmir’de baro seçimlerinde ilk önce bambaşka bir ses olması açısından önemli olan Metamorfoz Avukatlar Grubu’nu kuran 5 kişiden biridir.

Üniversite yıllarında Ulusal Gençlik Vakfı öğrenci kollarında etkin tayin bölge Hamza Dağ, burada Fakülte, kampüs ve üniversite başkanlıkları yapmış, bu dönemde arkadaşları ile birlikte hukuk bülteni adında dergi çalışmasında aktif tayin almıştır.

Meslek hayatına atıldıktan sonrada sosyal ve siyasi çalışmalarına aralıksız Dağ, değişik sivil toplum kuruluşlarında ödev aldı, burada insan hakları üzerine çalışmalarda bulundu.

İlk siyasi parti deneyimini AK Parti‘de yaşamış Dağ, burada sırasıyla İzmir İl Gençlik Kolları Yön. Kur. Üyeliği, İzmir İl Gençlik Kolları Tercih İşlerinden Sor. İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, ardındaki 3 Şubat 2008 tarihinde AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları 3. Klasik Kongresinde, İl Gençlik Kolları Başkanı seçilmiştir.

12 Haziran 2011 seçimleri ile birlikte 24.Dönem İzmir Milletvekili Seçilen Dağ, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeliği görevine devam etmektedir. Ak Partinin 4. Büyük Herzamanki Kongresinde Değiştirme MKYK üyeliğine seçilen Dağ, 30 Mart 2014 seçimleri ile birlikte boşalan üyeliklerin yerine MKYK’ya girmiş ve Seçim işleri biriminde başkan yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ak Parti 27. dönem İzmir 2. alan 1. sıra milletvekili adayıdır.

HAMZA DAĞ’IN GÖREVİ NEDİR?

Hamza Dağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili’dir.

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *