HDP’nin kalesinde dengeler değişebilir! Jirki aşiretinin önde gelenleri AK Parti’ye katıldı

AK Parti Van İl Başkanlığında düzenlenen törenle; Abdullah Adıyaman ve Jirki aşireti kanaat önderi Necmi Adıyaman ile akrabalarına parti rozeti takıldı. Burada konuşan Jirki aşireti kanaat önderi Necmi Adıyaman, ağabeyinin dostlarıyla beraber AK Parti’ye katılmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ GARİBAN HALKIMIZIN UMUDU OLMUŞTUR”

Adıyaman, “Cumhurbaşkanımız, dünyadaki bütün gürültüsüz yığınların sesi, gariban halkımızın umudu olmuştur. O yüzden daima onu başımızın üstünde, kalbimizin içinde tutacağız. AK Parti doğruca ülkemizde insanların rahat seviyesi arttı. Biz hiçbir vakit terör örgütüne boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Devletimizin birliğine, bayrağımıza bağlıyız” dedi.

“MEHMET ADIYAMAN’IN TAVSİYESİYDİ”

AK Parti’ye katılan Abdullah Adıyaman ise bundan sonraki siyasi hayatına Van’daki arkadaş ve akrabalarıyla AK Parti’de devam edeceklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımızın partisinde hiçbir avantaj gözetmeksizin aktif bir şekilde AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve teşkilatıyla halkımızın hizmeti için ve adamakıllı gönüllülük temelinde çalışma taahhüdünü huzurunuzda veriyorum. Bilhassa rahmete giden aşiret lideri Mehmet Adıyaman’ın bana, oğlu olarak AK Parti’ye katılmam tavsiyesiydi” ifadelerini kullandı.

AK Parti Van İl Başkanı Türkmenoğlu da yakınlarıyla beraber AK Parti’ye katılan Adıyaman ailesi ve yakınlarına teşekkür ederek rozetlerini taktı.

HDP'nin kalesinde dengeler değişebilir! Jirki aşiretinin önde gelenleri AK Parti'ye katıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *