İmamoğlu iddiası yalanlanan Akşener’den Bakan Soylu’ya çağrı: Çevresine çok dikkat etsin

İYİ Parti lideri Meral Akşener bu sabahtan katıldığı TV programında, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Kanal İstanbul’a aleyhinde çıktığı için bölücülükle suçlandığı ve hakkında soruşturma başlatıldığını iddia etmişti.

İÇİŞLERİ “BÖLÜCÜLÜK” İDDİASINI YALANLAMIŞTI

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Denetim Kurulu Başkanlığı’ndan konuya ilişkin izah etme gelmişti. Açıklamada, “Onayın hiçbir uygun Kanal İstanbul Projesi’ne, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kanımca aleyhinde çıkması sorgulanmamış, kurumsal olarak ve millet kaynağı kullanılarak bu afişlerin bastırılmış olması araştırma/ön incelemeye dahil edilmiştir. İddia edildiği gibi onayın hiçbir uygun bölücülük suçlaması da bulunmamaktadır” denilmişti.

“BENDEKİ BELGELER VE BİLGİLER BENİM SÖYLEDİĞİM GİBİ”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yine görüşürüz İYİ Parti Genel Merkezi’ne ziyarette bulundu. İki lider görüşmenin ardından müşterek basın açıklaması gerçekleştirdi. Akşener, bu konuya ilişkin bir soruyu yanıtladı.

Akşener, basın mensuplarının bakanlığın İmamoğlu açıklamasına ilişkin sorusuna şu ifadelerle cevap verdi:

“Bendeki doküman ve bilgiler benim söylediğim gibi. 27 yıldır aktif politika yapan meral Akşener’in hiçbir zaman, söylediği herhangi bir konu tekzibe uğramamıştır. Burada ben sayın Soylu’nun fazla çevresine dikkat etmesi gerektiğini söyleyeyim. Uzun süre içişleri bakanlığı görevini yürütmediğim için ara sıra acemilikle suçlama edilsem deha; kendisine, eski içişleri bakanı olarak, çevresine fazla dikkat etmesi gerektiğini söyleyeyim buradan. Cümbür Cemaat anladığını anlasın.”

İmamoğlu iddiası yalanlanan Akşener'den Bakan Soylu'ya çağrı: Çevresine çok dikkat etsin

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekimine katıldı. NATO Liderler Zirvesi Belçika‘nın …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *