İmamoğlu’nu kızdıran soru: Seçimden sonra Cuma namazlarına daha mı az gider oldunuz?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cüneyt Özdemir‘in Youtube kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Şen başlayan programda Özdemir’in yönelttiği soru İmamoğlu’nu bir hayli kızdırdı.

Hatırlanacağı üzere İmamoğlu, tercih döneminde Eyüp Sultan Camii’nde Yasin suresini okuduğu bakış ile gündeme gelmişti. Bu görüntüyü programda İmamoğlu’na andıran Cüneyt Özdemir, “Seçimden sonra Cuma namazlarına daha eksik gider oldunuz?” şeklinde bir soru yöneltti.

“ALLAH’LA BENİM ARAMDA O”

Bu soru karşı bir hayli gerildiği gözlenen İmamoğlu, “Benim rahmetli dedemin de camiye gittiğini kimse görmezdi. Caminin ortasında miting mi yapayım? veya mikrofonu elime alıp camide miting mi yapacağım? Yaparım ibadetimi, giderim evime. Allah’la benim aramda o. Cüneyt Bey bu işe o kadar alınıyorum fakat. Bir belediye başkanı olarak inananla inanmayan aralarında benim nezdimde bir fark değil. Bana inancım bunu böyle emrediyor” ifadelerini kullandı.

LOGO ELEŞTİRİLERİNE YANIT

Cami amblemlerini İBB TV ve bir trafik uygulamasından kaldırılmasıyla ilgili yöneltilen eleştirilere de cevap veren İmamoğlu, “Bizim İstanbul Büyükşehir Belediye’mizin benim de fazla hoşuma giden, güzel bir logosu var. İBB’nin, kendi kurumsal logosu. Bu, illa TV’nin de logosu olacak değil. Çöp şirketinin de logosu olacak yok. veya kafeteryanın da logosu olacak yok. Her şeyin bir yeri var. İBB’nin bir kutsallığı var, İBB’nin farklı bir formatı var. İBB, esas yuva. Ama TV’de, diğer insanların, gençlerin ilgisini çekmesi için diğer bir şey kullanıldı. Bir logo. Kurban olayım, camilere derhal, daha önceki dönemin 2 katı daha fazla temiz, 2 katı daha pozitif titiz, pırıl pırıl aydınlatması olan hizmet ediliyor. Bırakın sadece camiyi, bütün ibadethanelere saygı duyan bir insanım ben. Bıraksınlar bu işi” şeklinde konuştu.

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI’NA SERT SÖZLER

Özdemir’in “İstiklal Caddesi’ndeki simitçi ve kestanecilerin tekel oluşturduğunu söylediniz. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, ‘Bu öyle bir şey yok’ diyerek bir video ile bir takım belgeler paylaştı sosyal medyada. Siz, izleyebildiniz mi?” sorusunu Ekrem İmamoğlu şöyle yanıtladı: “Fazla eyvah. Ben, üzülüyorum. Bir Takım üzüldüğüm belediye başkanları var. Diğerlerinin ismini şimdilik vermeyeyim. Ara Sıra onlar birinci sıraya geçiyordu, lakin son birkaç aydır Haydar Ali Yıldız’ın hızına hiç kimse yetişemiyor. En çok üzüldüğüm belediye başkanlarından birisi. Daha hiç olmadan, işi gücü sansasyon yaratmak. Birilerinin ihbarı, talimatı üzerinden bir müsamere çocuğu gibi çıkıp kameraların önünde saçma sapan haberler yapmak… Ben, ona, belediye başkanı olmayı öğüt ediyorum. Beyoğlu halkına hizmet etsinler. Kötü söz, sahibine aittir. Niye sahibine aittir? Çünkü, yalancının mumu yatsıya dek yanar. Şimdi firmanın ismini burada göstermeyeceğim size. Çünkü ayıptır, yanlıştır. 11 tane belge var burada; benzer firmaya ait. Bu işyeri, bizden, bu tezgahları talep ediyor. Diyor fakat; işgaliyemin İBB’ye geçmesini istiyorum. Tam 11 tane. Allah aşkına, kim yaptı bu işi? Cahillik yapıyor Sayın Belediye Başkanı. Hiç yakışmıyor. Kendine çekidüzen versin. Zihin hocaları, ona hatalı bir yol gösteriyor. Belediye Başkanı, işine baksın.”

İmamoğlu'nu kızdıran soru: Seçimden sonra Cuma namazlarına daha mı az gider oldunuz?İmamoğlu'nu kızdıran soru: Seçimden sonra Cuma namazlarına daha mı az gider oldunuz?

About admin

Check Also

AK Parti'li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah'tan rahmet diliyorum

AK Parti’li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah’tan rahmet diliyorum

Başika’daki Türk askeri üssüne saldırı! Şehidimiz varErbil Uluslararası Havalimanı’na füze saldırısı AK Parti Genel Başkanvekili …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *