İngiltere Başbakanı Johnson’dan G20 liderlerine korona virüs ile ortak mücadele çağrısı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, G20 liderlerini Covid-19 pandemisi ve iklim değişikliği mücadelesinde daha gösterişli adımlar atmaya çağırarak, “Yalnızca güçlerimizi birleştirip birlikte çalışarak korona virüsü yenebilir ve bu krizden daha iyi çıkabiliriz” dedi.

Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin liderlerinin katıldığı ve 2 gün sürecek olan G20 Liderler Zirvesi Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in dönem başkanlığında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da başladı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson zirvede öteki liderlere hitap ederek, iklim değişikliği ve korona virüs ile mücadelede “birlikte ve daha iddialı adımlar” atılması gerektiğini açıklama etti. Johnson, “Yalnızca güçlerimizi birleştirip birlikte çalışarak korona virüsü yenebilir ve bu krizden daha iyi çıkabiliriz” dedi.

Başbakan Johnson, Mart ayında G20’nin korona virüs pandemisi ile mücadelede, yaşamları ve geçim kaynaklarını korumak için ne gerekiyorsa yapacağına laf verdiğini hatırlatarak, “Bu sözü tutmalıyız. Kaderlerimiz birbirimizin ellerinde” dedi.

Johnson, daha yeşil bir geleceğin ama dünyanın önde gelen ekonomilerinin iklim değişikliğini önlemede hırslı olmasıyla muhtemel olacağını vurguladı. Başbakan Johnson, “G20’nin kolektif zekasını ve kaynaklarını kullanırsak, salgından bir çıkış yolu çizebilir ve daha iyi, daha yeşil bir gelecek yapı edebiliriz” ifadelerine kullandı.

Son haftalarda aşı konusunda cesaret verici gelişmelerin görüldüğünü bildiren Johnson, “İngiltere, muhtemel bir aşıya herkesin erişebileceğine dair laf verdi. G20 ülkelerinin de bu çabayı desteklediğini bakmak istiyorum” dedi.

(Aylin Karadeniz/İHA)

İngiltere Başbakanı Johnson'dan G20 liderlerine korona virüs ile ortak mücadele çağrısıİngiltere Başbakanı Johnson'dan G20 liderlerine korona virüs ile ortak mücadele çağrısıİngiltere Başbakanı Johnson'dan G20 liderlerine korona virüs ile ortak mücadele çağrısıİngiltere Başbakanı Johnson'dan G20 liderlerine korona virüs ile ortak mücadele çağrısı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Kılıçdaroğlu: 'Demokrasiyi büyütürsek, geliştirirsek, derinleştirirsek hepimiz mutlu olacağız'

Kılıçdaroğlu: ‘Demokrasiyi büyütürsek, geliştirirsek, derinleştirirsek hepimiz mutlu olacağız’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun salona gelişi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması TBMM – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *