‘Işıklar yanıyor’ paylaşımına bir tepki de AK Parti Sözcüsü Çelik’ten geldi: Utanç verici bir saygısızlık

Dikkat çeken paylaşım sonrası siyasilerden tepki açıklamaları seri halinde geldi. Hatta İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı sosyal ağ hesabından Yıldırım’ı istifaya gösteri etti. Ömer Çelik‘in Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda ise şu cümleler yer aldı:

“Türkiye’ye geçmişte acılar yaşatmış müdahalelerin sloganının bir Tüzük Mahkemesi Üyesi kadar kullanılması utanç verici bir saygısızlıktır. Hukuktan diğer bir dili olmaması gereken bir AYM mensubunun hukuku katletmenin sembolü olan bir dille konuşması vahimdir.

“KABUL EDİLEMEZ”

Müdahaleler anayasal düzeni yıkmış ve milletimize büyük acılar yaşatmıştır. Müdahalelerin neticesinde hukuk düzenimiz ortadan kaldırılmıştır. Varlık sebebi hukuk olan AYM’de bir üye ise hukuku katleden müdahalelerin diliyle konuşuyor… Bu kabul edilemez.

'Işıklar yanıyor' paylaşımına bir tepki de AK Parti Sözcüsü Çelik'ten geldi: Utanç verici bir saygısızlıktır

“HUKUKU YIKAN MÜDAHALELERİN DİLİDİR”

Türkiye’nin hakiki hukukçuları en son 15 Temmuz darbe girişiminde teröristlerin müdahalesine zinde bir direniş gösterdiler. Gerçek hukukçular demokrasiyi koruma mücadelesi verdiler. AYM Üyesi’nin kullandığı dil ise milleti korkutma etmenin ve hukuku yıkan müdahalelerin dilidir”

“IŞIKLAR YANIYOR” NE DEMEK?

AYM üyesinin bu sözleri Ankara’da bomba etkisi yaratırken gazeteci Gürkan Hacır, “Işıklar yanıyor” söyleminin ne anlayış geldiğini açıkladı. Hacır, “Bir Zamanlar, özellikle Ankara muhabirleri bunu çok iyi bilir, doğaüstü bir gelişme olduğu vakit ‘Genelkurmayın ışıkları yanıyor’ cümlesi kullanılırdı. Mucizevi bir şart var anlamında bir gazetecilik terimi hâline gelmişti” ifadelerini kullandı.

'Işıklar yanıyor' paylaşımına bir tepki de AK Parti Sözcüsü Çelik'ten geldi: Utanç verici bir saygısızlık

About admin

Check Also

AK Parti'li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah'tan rahmet diliyorum

AK Parti’li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah’tan rahmet diliyorum

Başika’daki Türk askeri üssüne saldırı! Şehidimiz varErbil Uluslararası Havalimanı’na füze saldırısı AK Parti Genel Başkanvekili …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *