İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan İYİ Partililer, Buğra Kavuncu ve Bahadır Erdem’in istifasını istedi

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın açıklamalarının gerisinde İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı göre soruşturma açıldı. İYİ Parti üyesi bir grup Merter’de yer alan İstanbul İl Başkanlığı binası önünde toplanarak yaşanan olayları protesto etti.

“DEMOKRASİMİZ AÇISINDAN DRAMATİKTİR”

Grup adına açıklamayı İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Ayşe Melda Topyay yaptı. Parti içindeki krize gerekli müdahalelerin yapılmadığını açıklayan Topyay, “Son zamanlarda gitgide artarak gelişen dozda tartışmalara boğulan partimizde yaşanan krize çözüm üretmesi gereken yöneticilerin kendi minik iktidar alanlarını koruma gayretinden diğer çözüm üretememesi yaşanan krizi derinleştirmektedir. Bizim burada bulunuşumuzun hiçbir şahsın yanında veya aleyhinde edinmek gibi bir misyonu yoktur. Bizim burada olmamızın gayesi, temel dinamiğini Türk milliyetçilerinin oluşturduğu partimizin ilkelerine aykırı gördüğümüz uygulamalara itiraz etmek ve hukukun işletilmesine katkı maddesi sağlamaktır. Dün itiraz ettiğimiz tüm parti içi antidemokratik uygulamaların partimizde yaşanıyor olması liyakatin ve hakkaniyetin yerine kuytu ekipçi ve pragmatist zihniyetin idare tarzı olarak belirlenmesi demokrasimiz açısından dramatiktir” dedi.

İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan İYİ Partililer, Buğra Kavuncu ve Bahadır Erdem'in istifasını istedi

“İL BAŞKANLIĞI SIFATI HUKUK KARŞISINDA KALKAN DEĞİLDİR”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun kendi ricası ile istifa etmesi gerektiğini ifade eden Topyay, “Hakkında savcılık soruşturması bulunan İstanbul il başkanımızın birisi ya da birileri istediği için değil hukuken istifa etmeli ve soruşturmanın sonucunu sıfatsız bir şekilde beklemelidir. Nasıl ancak genel merkezdeki herhangi bir sıfat hakaret kürsüsü değilse İYİ Parti İl Başkanlığı sıfatı da hukuk karşısında kalkan değildir” dedi.

Parti binası önünde toplanan topluluk sloganlar atarak İYİ Parti Hak ve Hukuk Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun istifa etmesini istedi.

İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan İYİ Partililer, Buğra Kavuncu ve Bahadır Erdem'in istifasını istediİstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan İYİ Partililer, Buğra Kavuncu ve Bahadır Erdem'in istifasını istedi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekimine katıldı. NATO Liderler Zirvesi Belçika‘nın …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *