İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti’den istifa etti

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti’den istifa etti

-Koncuk: “İYİ Parti ile Milletvekili ve üye olarak bir bağlantım kalmamıştır. Gerek İYİ Parti TBMM grubundaki Milletvekili arkadaşlarım, gerekse tüm teşkilatlarda yönetici ve aza olarak yer alan arkadaşça arkadaşlarımı saygıyla selamlıyorum”

İYİ Parti’den ihraç edilen İstanbul milletvekili Ümit Özdağ: “(İYİ Parti’den ihracına ilişkin) Fazla şaşırdım. Derhal yanıt vermeyeceğim. Daa sonradan bu konuyla ilgili görüşlerimi paylaşırım. Bugün sayın vekilimiz konuştu. Ona takviye için geldim”

ANKARA – İYİ Parti Adana milletvekili İsmail Koncuk, “İYİ Parti ile Milletvekili ve aza olarak bir bağlantım kalmamıştır. Gerek İYİ Parti TBMM grubundaki Milletvekili arkadaşlarım, gerekse bütün teşkilatlarda idareci ve üye olarak bulunan arkadaşça arkadaşlarımı saygıyla selamlıyorum” dedi.

Koncuk, İYİ Parti’den ihraç edilen İstanbul milletvekili Ümit Özdağ ile birlikte TBMM’de tanımlama yaparak, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Koncuk, lüzum 3 Ağustos 2019 4. Doğaüstü Genel Kurul’da gerekse 20 Eylül 2020 2. Klasik Genel Kurul’da İYİ Partinin adı, kuruluş misyonu ve demokrasi ile bağdaşmayan lekeli operasyonların ve ayak oyunlarının yaşandığını söyleyerek, “Bir yanlamasına kürsüden kamuoyuna “demokrasi” vurgusu yapılırken, öteki yandan bırakın demokrasiyi, insanlıkla ve siyasi ahlakla ilgisi olmayan olayları yaşadık. Bu partiye emek vermiş ava arkadaşlarımız, milletvekillerimiz şahsen Genel Merkez talimatı ile çoğu il başkanınca dağıtılan kara listelere alınarak açıkça aşağılanmış, tasfiye edilmeye çalışılmıştır. Olayın en ilginç tarafı, hakarete uğrayan, kirletilmeye çalışılan bu arkadaşlarımızın haklı talepleri göz ardı edilerek, bu benekli operasyonu yapanların baş tacı edilmesi, mağdur edilen dava arkadaşlarımızın ise, kişisel olarak yöneticiler göre, keza de TV ekranlarından kesintisiz hakarete uğramasıdır. Operasyonu yapanlar ayan açıklama apaçık iken, mağdur edilen, kara listeye alınan dava arkadaşlarımız, utanmazca, nerdeyse operasyon yapmakla suçlama edilerek neredeyse yalan rüzgarı estirilmiştir. Bu güne değin sorumluluk sahibi davranarak, Sn. Genel Başkanımıza kanaatlerimizi ve taleplerimizi ilettik, oysa olumlu hiçbir netice alamadık. Sn. Genel Başkanın tercihinin kara liste operasyonunun faillerinden yanlamasına olmasını, bizlere yönelik açık mesaj olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

Koncuk, İYİ parti’nin yönetilemediğini belirterek, “Adalet, saydamlık, problem çözme iradesi yerine, kendi içinde ve kendi eliyle hemen hemen kesintisiz karışıklık oluşturan bir siyasal hareket nerede görülmüştür? Kendi öz eleştirisini hiç yapmadan, sürekli başkalarını itham etmek, bir siyasi partinin yönetim anlayışı olamaz. Partinin kuruluşunda devir almış, il, ilçe başkanları, idareci, üstteki kurul delegeleri ve kurucular kurulu üyelerinin büyük bölümü ya dışlanmış veya partiyle gönül bağını koparmak zorunda bırakılmıştır. İYİ Parti, parti içi antidemokratik uygulamalar, bacak oyunları, sıcacık ekipçilik anlayışına karşı sabit, fakat 3 yılda bütün bu kavramlar yerle bir edilmiştir. Demokrasi, adalet, şeffaflık sadece kamuoyuna karşısında kullanılan kavramlar olmaktan öteye gidememiştir. 3 yılda ideolojik bir söylem birliği oluşturulmamıştır” şeklinde konuştu.

Koncuk, şunları kaydetti:

“Türkiye ve Türk Milletine böyle bir hoşgörüyle hizmet edilebileceğini mümkün görmüyorum. Sn. Genel Başkanın bu yaşananların açık havada olduğuna dair zerre inancım kalmış olsa, kalır ve mücadeleye devam ederdim, ancak tespitlerim, yaşadıklarımızın tamamının kişisel olarak Sn. Genel Başkan’ın bilgisi kapsamında olduğunu göstermektedir. Ahlaki olan daha fazla kırgınlıklar oluşmadan, cümbür cemaat kendi yoluna anlayışı ile birlikteliğimizi sonlandırmaktadır. İYİ Parti ile Milletvekili ve üye olarak bir bağlantım kalmamıştır. Lüzum İYİ Parti TBMM grubundaki Milletvekili arkadaşlarım, gerekse tüm teşkilatlarda idareci ve aza olarak bulunan arkadaş canlısı arkadaşlarımı saygıyla selamlıyorum. Onlarla dostluğum, benim açımdan bakidir. Türkiye ve Türk Milletine hizmetten, hayatım her tarafında savunduğum ilkelerden milim sapmadan, bundan sonra da bir adım geri durmayacağımı bütün kamuoyuna hürmet ile duyururum.”

İYİ Parti’den ihraç edilen İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, partisinden ihraç edildiğine karşın soruya,. Gülümseyerek karşılık verdi. Özdağ, “Çok şaşırdım. Derhal cevap vermeyeceğim. Daa sonradan bu konuyla ilgili görüşlerimi paylaşırım. Bugün sayın vekilimiz konuştu. Ona takviye için geldim” ifadelerini kullandı.

Özdağ, parti kuracağı iddialarına ise cevap vermekten kaçındı.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti'den istifa ettiİYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti'den istifa ettiİYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti'den istifa ettiİYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti'den istifa etti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AHMET UMUR ÖZTÜRK

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şuşa'da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şuşa’da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şuşa şehrinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *