İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Kayseri parti teşkilatı üyeleriyle bir araya geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kayseri’de teşkilat üyeleri ile bir araya geldi.

Kayseri’nin Develi ve merkez Talas ilçesinde esnaf ziyareti yapan Akşener, bir düğün salonunda düzenlenen toplantıda partililere hitap etti. Akşener, İYİ Parti’nin kuruluşunu ve bugünlere nasıl geldiğini anlattı.

Gerçekte milletin kendilerini çağırdığını açıklayan Akşener, bugün ülkede eğer kısmen nefes alınabiliyorsa bunda teşkilat mensuplarının gayreti olduğunu belirtti.

İl başkanlıkları için öneri götürdükleri kardeşlerinin başına o dönemde nasıl baskılar geldiğini bildiğini dile getiren Akşener, “İçinizden bazıları arardı beni, ‘abla oğlumu işten çıkarıyorlar, abla kızımı sürüyorlar’, bunlara direne direne, inatla durarak geldik. Bundan sonradan işimiz milletimiz namına daha basit. Büyük bir tecrübe elde ettik. Direnmenin sonuçlarının milletimiz açısından ne değin kayda değer olduğunu gördük.” diye konuştu.

Muhakkak hiç kimsenin kendilerine dün olduğu gibi bugün de “buyrun” demeyeceğini vurgulayan Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir bayan politikacının gecenin 11.30’unda bu ülkede evi basıldı. 28 Şubat’ın Meral Akşener’ine ‘kafir’ dendi. Kendileri benzer yatakta uyudular fakat hepimize, ben dahil FETÖ’cü dendi. Bu ülkede siyasetçiler 40 kişidir, herkes birbirini bilir. Onun için namertlerle dövüşüyoruz biz. Kimin adına? Milletimiz namına. Delikanlı gibi çıkın be, adam gibi çıkın gelin birlikte çaba edelim. Fakat alışmışlar, ceketimi assam kazanırıma. Bundan sonra yok öyle yağma. İYİ Parti var, İYİ partililer var, İYİ Parti’nin vekilleri var. Meclis’te kora kor mücadele eden arkadaşlarım var. Partimizi çok zorlama kurduk ama daimi kıldık. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlara baktığımız vakit pek fazla siyasi yapıya da örnek olduk, onları cesaretlendiren bir yolu biz başlattık. Onun için bundan sonraki işimiz düne kadar fazla daha kolay.”

Partililerden apartman apartman gezmelerini isteyen Akşener, “Bu aziz milletin gençlerine, yaşlılarına, işçisine, memuruna, esnafına, çiftçisine bir borcumuz varsa, çalışarak ödeyeceğiz. Onun sonucunda da iktidar olarak, bugünlerin bozduğu bu düzeni biz düzelteceğiz inşallah. Allah bu fırsatı bize verecek. Buna o kadar inanıyorum ancak, ben inandığımız için siz inanıyorsunuz fakat beni inandıran da sizsiniz. Allah bizim gayretlerimizi ibadet sayacak inşallah. Milet için çalışıyoruz, halk müziği için çalışmaya devam edeceğiz ve Allah’ın izniyle başaracağız.” diye konuştu.

Akşener, konuşmasının peşinde İYİ Parti Kayseri ilçe başkanlarına plaket verdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ramazan Kaya

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *