İYİ Parti’den ihraç edilen Ümit Özdağ: Buğra Kavuncu’nun FETÖ ile Akın İpek’ten daha güçlü bağlantıları var

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ‘ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki FETÖ’cü iddialarının gerisinde başlayan disiplin kurulu süreci sonuçlandı. Özdağ, oy birliği ile partisinden ihraç edildi.

İhraç kararının gerisinde CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın Nesnel Alan programına davetli olan Ümit Özdağ, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“BU KARARI BEKLİYORDUM”

İhraç kararıyla ilgili olarak “Bekliyordum” ifadesini kullanan Özdağ, “Çünkü sizin programınıza katıldıktan sonradan Genel Başkan ilk olarak olmak üzere Genel Merkez yetkililerinden doğrusu çok ağır, hakaret içeren bir söylemle karşılaştım. Buna ‘üzülmedim’ desem yalan olur. Neticede aynı siyasal hareket içerisinde, daha sonra da benzer siyasi partide, partinin kuruşundan itibaren birlikte çalıştığımız arkadaşlar… Misafir Etme edebilirlerdi, konuşabilirdik. Bunun yerine bana fazla ağır ifadelerle saldırmaya başladılar” dedi.

Ben bugün iletmiş olduğum, savunma demiyorum, beyannamede de, şu konuda dikkatlerini çektim arkadaşların. Siyasal bir uyarıda bulundum. 17 senesini bilmediğiniz değişken bir ilişkiler ağı içinde olan bir kişiye kendinizi böylece angaje ediyorsunuz fakat sonunda beklemediğiniz bir şey çıktığında şaşıracaksınız. O kişiyi gözetmek adına dava arkadaşlarını psikiyatrik hasta olmakla suçladılar. Ama bu konuda devlet emniyet birimlerinin elinde fazla ciddi çalışmalar var. Bu bir FETÖ’cü hücum tarzıdır. Bu Fetullah Gülen’in FETÖ’yle çaba edenlere karşı FETÖ örgütüne vermiş olduğu talimattır. Fikir sağlığı üzerinden saldırın.

“FETÖ’NÜN YAYIN ORGANLARINDA BANA KARŞI IŞLEM VAR”

FETÖ’nün yayın organlarında kendisine karşısında bir işlem düzenlendiğini dile getiren Özdağ, “Iddiaya Göre İYİ Parti’yi savunuyorlar. Size mi kaldı İYİ Parti’yi müdafaa etmek” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLUĞUNU BİLİRİM”

“Ben Buğra Kavuncu ile ilgili itirazlarını parti kurulmadan dile getirdim. Buğra’nın çocukluğunu gençliğini bilen tek birey benim partide. İngilizce, Kazakça, Özbekçe ve Almanca biliyor. Olağan şartlarda böyle bir adaya aleyhinde çıkmazsınız fakat ben bir tek sayın Akşener’e bu dost FETÖ iltisaklıdır diye karşısında çıktığım tek isim oldu. O da Buğra Kavuncu.

Kavuncu’yu savunmak namına beni ihraç ettiler. Ortada yürüyen bir soruşturma var. Bu soruşturmanın sonunda ben buraya açık söyleyeyim siyasi mesele olarak görüyorum. Sizin programınızdan çıktıktan sonra da beni birincil arayan Tuğrul Türkeş oldu, teşekkür etti. Bu adımı atarken karşılaşabileceğim her şeyi biliyordum, daha fazlasını da göze aldım.

Bu çok güvenli olmayan bir süreç. Türk milliyetçiliğine yönelik bir operasyonun adıdır bu. Buğra Kavuncu üzerinden yapılıyor arkasında bir takım var. Buğra Kavuncu’nun yanında kimin konuşlandırıldığı. Kısaca Türk milliyetçiliği denetim altına alınmaya çalışılıyor. Bu Türk milliyetçiliğine karşın küresel bir operasyon.

Dosyayı devletin ilgili birimlerine sordum. Buğra Kavuncu’nun partiye gelmesinden önce 3,5 saat konuştum almayın bu insanı diye. Bir genel başkan yardımcısı avukat, tüm FETÖ davalarını alıyor. Alabilir savunma hakkı kutsaldır. PKK’lıyı da savunabilir, FETÖ’yü de… O vakit temsilcilik makamında İYİ Parti’de oturmayacaksın.

“FETÖ İLE AKIN İPEK’TEN DAHA KUVVETLI BAĞLANTILARI VAR”

Partinin kuruluşunda herzamanki üstü dikkat ettik. FETÖ ile mücadele eden önde gelen isimleri Buğra Kavuncu’nun partiye gelmesinden önce 3,5 saat konuştum almayın bu insanı diye. Bir genel başkan yardımcısı avukat, bütün FETÖ davalarını alıyor. Alabilir savunma hakkı kutsaldır. O süre temsil makamında İYİ Parti’de oturmayacaksın.15 Temmuz’dan sonradan başbakanlıkta bir heyet kuruldu. Bu heyete devletin en deneyimli bürokratları ziyafet edildi. Bu heyet birinci ve ikinci tasfiye kararnameleri hazırladılar. Ben de bu heyetten üstteki düzey bir bürokratı ağırlama ettim. Önüne koydum Buğra Kavuncu ile ilgili çalışmayı. Gitti çalıştı geldi. Dedi oysa “Akın İpek’ten daha güçlü bağlantıları var”. Bu kadar. Ben ne söylediğimi gayet iyi biliyorum.

“BUĞRA KAVUNCU GENEL BAŞKANLIĞA HAZIRLANIYOR”

Buğra Kavuncu Genel Başkanlığı’na hazırlanıyor. Meral Akşener de bunu haberdar, istiyor ve önünü açıyor. Ama bu projenin ne dek büyük olduğunu bildiğini sanmıyorum.”

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şuşa'da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şuşa’da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şuşa şehrinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *