İYİ Parti’den ihracı istenen Ümit Özdağ: Partimdeyim, bir yere gitmiyorum

Özdağ, “İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ’cü” söyleminin ardından partisinin İstanbul’daki 39 ilçe başkanının partiden ihraç edilmesi için imza verdiği iddialarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Olanları sadece izlediğini belirten Özdağ, “İlgilendiğim bir şey yok. Milletvekillerinde prosedür böyle işlemiyor. Ben partimdeyim bir yere gitmiyorum. İYİ Parti, iyi bir partidir ve ben İYİ Parti’de devam ediyorum” dedi.

“GENEL BAŞKAN’IN YETKİSİNDE”

İYİ Parti’nin 2. Alışılmış Kurultayı’nda “oy verilmeyecekler” listesi iddialarıyla yaşanan tartışmanın peşinde 3 haftadır partisinin Türkiye Büyük Insanlar Meclisi (TBMM) Grup toplantısına katılmayan tepkili milletvekillerinden İsmail Koncuk da teşkilatların böyle bir talepte bulunmasının, bunun yerine getirileceği anlamı taşımadığını söyledi.

Koncuk, Genel Başkan Meral Akşener ve divanın yetkisinde olduğunu açıklama ederek şunları söyledi:

“Divana gelir, Genel Başkan değerlendirir. Bir soruşturmaya dönüşmesi için Genel Başkanın Merkez Disiplin Kuruluna yönlendirmesi gerekli ‘Değerlendirin, soruşturmayı başlatın’ diye. Şu lahza böyle bir şey değil. Birileri başvurmuştur doğrudur, başvurabilir. Fakat her dilekçe disiplin soruşturması haline gelecek diye bir koşul laf konusu yok. Herhangi bir üyemiz de başvurabilir, talepte bulunabilir.”

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *