Kadıköy’de 10 Kasım’da ‘Ata’ya saygı zinciri’ oluşturuldu

Kadıköy’de 10 Kasım‘da “Ata’ya hürmet zinciri” oluşturuldu

Kadıköy’de oluşturulan sosyal mesafeli “Ata’ya saygı zinciri” havadan görüntülendi

İSTANBUL – Kadıköy’de Cumhuriyet‘in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün ebediyete intikalinin 82’inci yılında ‘sosyal mesafe’ kurallarına uygun olarak “Ata’ya Hürmet Zinciri” oluşturuldu. Her yıl Atatürk’ün anısına bir araya gelerek el ele tutuşan vatandaşlar bu yıl pandemi önlemleri çerçevesinde “bayrak bayrağa” tutuştu. Fenerbahçe’den Bostancı’ya fazla sayıda vatandaşın 10 Kasım için oluşturduğu insan zinciri havadan görüntülendi.

Kadıköy’de 10 Kasım günü saat 9’u 5 geçe Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı sahil arasında her sene düzenlenen “Ata’ya Saygı Zinciri” korona virüs pandemisi önlemleri çerçevesinde bu yıl sosyal mesafeli olarak düzenlendi. İnsan zincirini oluşturan vatandaşlar bu sene el ele tutuşmak yerine “bayrak bayrağa” tutuştu. Takriben 6,5 kilometre uzunluğunda oluşturulan insan zincirine denizden de kanolar, su jetleri ve tekneler 9’u 5 geçe sirenlerini çalarak katıldı. Dalgıçlar da denizin aşağı Atatürk posteri ve Türk bayrağı açtı.

10 Kasım hakkında düşüncelerini aktaran Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, “Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 82. yıldönümü. Bugün Kadıköy olarak yine defalarca olduğu gibi, atamızın izinde olduğumuzu, onun koymuş olduğu hedeflere ulaşmak için onun bize bıraktığı mirası korumak için saygımızı kullanmak için Fenerbahçe’den Bostancı’ya bugünkü şartlarda el ele olmayan sancak bayrağa kutlama törenimizi gerçekleştiriyoruz. Bütün Kadıköylüler daima olduğu gibi, bundan daha sonra da olacağı gibi atasını saygısını uygulamak için buraya geldi. Her yıl buradayız. Her sene atamızı el ele anıyorduk. Fakat bu yıl bayraklarımızla anacağız” dedi.

İnsan zincirine katılan Nurdan Keçeci, “10 Kasım’da büyük devrimciyi anmaya geldik. Her 10 Kasım’da daima buradayız ve bütün ülke olarak matem tutuyoruz” dedi.

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Gönüllü Evi Başkanı Cansu Hondor, “Her sene yaptığımız bu etkinlik hepimizin fiilen yüreklerimizi şişiriyor. Hatta sevgi selinden ağlamayı gerektiren bir tören oluyor. O yüzden bütün İstanbul burada, sadece Kadıköy değil. Bugün atamızı anıyoruz” biçiminde konuştu.

10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk’ü anma adına bir araya gelen vatandaşların oluşturduğu insan zinciri drone ile havadan görüntülendi.

Kadıköy'de 10 Kasım'da 'Ata'ya saygı zinciri' oluşturulduKadıköy'de 10 Kasım'da 'Ata'ya saygı zinciri' oluşturulduKadıköy'de 10 Kasım'da 'Ata'ya saygı zinciri' oluşturulduKadıköy'de 10 Kasım'da 'Ata'ya saygı zinciri' oluşturulduKadıköy'de 10 Kasım'da 'Ata'ya saygı zinciri' oluşturulduKadıköy'de 10 Kasım'da 'Ata'ya saygı zinciri' oluşturulduKadıköy'de 10 Kasım'da 'Ata'ya saygı zinciri' oluşturulduKadıköy'de 10 Kasım'da 'Ata'ya saygı zinciri' oluşturulduKadıköy'de 10 Kasım'da 'Ata'ya saygı zinciri' oluşturulduKadıköy'de 10 Kasım'da 'Ata'ya saygı zinciri' oluşturuldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / CEM GÜNEY KILIÇ

About admin

Check Also

TBMM Genel Kurulu

TBMM Genel Kurulu

TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti’nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi. Genel …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *