Kılıçdaroğlu: Ankara’nın kültür kenti olmaya ihtiyacı var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çubuk- 1 Barajı’nın Cumhuriyet‘in bir anlamda Ankara‘da kendisini kanıtladığı bir eser olduğunu belirterek, “Niçin bu barajda ‘Çubuk Barajları Konserleri’ yapılmadı? Sanatçılar gelebilir ve sadece bu bölgenin insanı değil Çankaya’dan da öteki yerlerden de millet kazanç. Çünkü Ankara’nın bir kültür kenti olmaya ihtiyacı var. Bir müzik kenti, sanat kenti olmaya ihtiyacı var” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Çubuk- 1 Barajı Rekreasyon Alanı ile 42 projenin açılış ve esas atma törenine katıldı. Kılıçdaroğlu ve Akşener’i Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş karşıladı. Törende düzenlenen gösterilerin arkasından açılış kurdelası kesildi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Çubuk- 1 Barajı’nın Cumhuriyet’in bir anlamda Ankara’da kendisini kanıtladığı bir eser olduğuna uyarı çekerek, “Baraj olur ya bugün görevini yapamıyor fakat akşam sanatçıları dinlerken müziği dinlerken dedim fakat niçin bu barajda Çubuk Barajları Konserleri yapılmadı? Ankara’da da Çubuk Barajı Konserleri yapılabilir. Sanatçılar gelebilir ve sadece bu bölgenin insanı yok Çankaya’dan da diğer yerlerden de halk müziği gelirler. Çünkü Ankara’nın bir kültür kenti olmaya ihtiyacı var. Bir müzik kenti, sanat kenti olmaya ihtiyacı var. ve bunu büyük bir sevinçle ifade edeyim oysa bunu yapacak kişinin adı da Sayın Mansur Yavaş’tır. Bunu yapacaktır. Buna candan inanıyorum” diye konuştu.

‘BEN MANSUR BAŞKAN’DAN RAZIYIM’İYİ Parti lideri Akşener de Mansur Yavaş’tan bizzat razı olduğunu söyledi, Akşener, “İYİ Parti Genel Başkanı olmanın haricen Meral Akşener olarak ben Mansur Başkan’dan razıyım. İnşallah Ankaralılar da razı olur, Allah da razı olur. Başarılarının devamını diliyorum. Herkese saygılar sunuyorum” dedi.

Programın başlangıç konuşmasını yapan Mansur Yavaş ise Ankara’nın Cumhuriyet’in başkenti olduğunu belirterek, “Büyük Türk milletini bu topraklardan atmaya kalkan işgalcilere karşısında Milli Mücadele’nin karargahı idi Ankara. Sonra kurtuluşumuzun ve her yerde kuruluşumuzun başkenti oldu. Bugün de keza gururumuzun hem ümidimizin ayrıca de milletçe geleceğe yürüyüşümüzün başkenti Ankara. Belli Başlı rahminde büyütür gibi ulusal mücadeleyi büyüttü. Bozkırın ortasından hür, Cumhuriyet ve medeniyet yapı etti” dedi.

Kılıçdaroğlu: Ankara'nın kültür kenti olmaya ihtiyacı varKılıçdaroğlu: Ankara'nın kültür kenti olmaya ihtiyacı varKılıçdaroğlu: Ankara'nın kültür kenti olmaya ihtiyacı var

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kaan YÜCE

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekimine katıldı. NATO Liderler Zirvesi Belçika‘nın …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *