Kılıçdaroğlu’ndan kendisini tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusu!

İnfaz düzenlemesiyle 16 Nisan’da cezaevinden tahliye edilen Alaattin Çakıcı, sosyal medya hesabından yayınladığı bir mektupla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na yönelik tehdit içerikli bir mektup paylaştı. Çakıcı mektupta Kılıçdaroğlu’nu “Akıllı ol” diye tehdit etti. Muhalefet kanadını ayağa kaldıran bu tehdit sonrası Kılıçdaroğlu, avukatı Celal Çelik yoluyla Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulundu.

“BASKILARDAN, SALDIRILARDAN KORKMADIK, KORKMAYACAĞIZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden “suç örgütünün başı” hakkında Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyorum. Bugüne kadar, baskılardan da, saldırılardan da tehditlerden de korkmadık. bundan böyle de korkmayacağız, yılmayacağız. Bu ülkeyi mafya düzenine teslim etmeyeceğiz!” ifadelerini kullanmıştı.

“CHP, KABADAYILARA AYAKKABI BIRAKACAK PARTİ DEĞİLDİR”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine tepki gösterip şunları demişti: “Türk siyasetinde bir birincil yaşıyoruz. Sayın Genel Başkanımızın bugün yaptığı konuşmada Sayın Erdoğan ve onu destekleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren konuşmasından daha sonra adı yeraltı dünyası kabahat örgütü yönetmekle anılan bir zat, kamuoyuna açık bir sıradan mektupla Sayın Genel Başkanımızı ölümle tehdit etmiş ve fazla ağır hakarette bulunmuştur. Benzer mektupta Sayın Erdoğan ve Bahçeli’ye de övgüler düzmüştür. Türk siyaseti böyle bir tabloyu yaşamadı. Siyasetçiler tartışma eder fakat siyasi parti genel başkanlarının bu tartışmalarına kabahat örgütü liderlerinin taraf olması kamuoyuna açık bir mektupla adice ve çok ağır tehdit etmesi ve aynı mektubun içinde her iki sayın genel başkana methiyeler dizmesi ben eminim ki Sayın Bahçeli ve Sayın Erdoğan’ın tasvip edeceği bir şart değildir. Herkesin bilmesini isterim fakat CHP, kabadayılara ayakkabi bırakacak parti değildir”

“SİZDEN KORKMADIK Kİ GÖLGENİZDEN KORKALIM?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Alaattin Çakıcı’nın tehdidi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe başkanları ve 14 ilçe belediye başkanın katılımıyla protesto edildi. Yenikapı’da yapılan basın açıklamasında konuşan Canan Kaftancıoğlu,”Bugün burada İBB başkanımız, 39 ilçe başkanımız, 14 ilçe belediye başkanımızla karşınızdayız. Ne eyvah ki dün, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, varlığını neye borçlu olduğunu mükemmel bildiğimiz, ismini dahi anmaya tenezzül etmeyeceğimiz bir cezaevi müdavimi tarafından ağır ifadeler kullanılmış, vefat tehditleri yapılmıştır. Bu fütursuz cesaret gösterisi, ülkedeki idare boşluğunun, devlet otoritesi eksikliğinin, kısacası baştan bir iktidarın mafya yapılanmalarından medet ummasından başka bir şey değildir. Sizden korkmadık oysa, gölgenizden korkalım. Hala 90’lı yılların karanlık mafya düzeninin hayalini görebilen, son güncellemesi 30 sene önce yapılmış antika mafyalardan medet ummak hangi aklın mucizesi acaba? Bu nasıl bir düşünce tutulmasıdır? İktidarın samimiyetine turnusol kağıdı işlevi görecek bu olayı, peşine düşüp takip edeceğiz. Olayın mümessillerini ise her zaman peşine düşüp takip edeceğiz. Bu ülke; korkusuz, yüreği ülke sevgisiyle doymuş, yarınlara umutla bakan milyonlarca aydınlık insanların vatanıdır. İşte bizi ayakta tutan da budur. Bu ülkenin üreten emekçilerine, üretime sebep olan meslek insanlarına, namusuyla devletini kollayan memurlarına, helal para kazanıp vergisini ödeyen hakiki vatansever milyonlarına hürmet ile duyururuz”

Kılıçdaroğlu'ndan kendisini tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusu!

About admin

Check Also

Son dakika haberi! Erdoğan: Aziz milletimizin başı sağ olsun

Son dakika haberi! Erdoğan: Aziz milletimizin başı sağ olsun

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis’te kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit olan askerler için Allah’tan rahmet, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *