KKTC seçimlerinde çuvallayan anketçi Adil Gür, ‘mesleği bırakırım’ sözlerini 3 gün sonra yalanladı

Habertürk yazarı Kemal Öztürk, A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adaletli Gür‘ün, ‘KKTC seçimlerinde Mustafa Akıncı kazanamazsa bu mesleği bırakım’ dediğini iddia etmişti. Öztürk yazısında, Adil Gür’ün kendisine “Eğer Kıbrıs‘taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. yeniden da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek hem de büyük bir ayrım yiyerek kaybedecek” dediğini yazmıştı. KKTC’de Ersin Tatar’ın seçimi kazanması sonrası sosyal medyada bu yazı bitmiş gündeme geldi.

Konuyla ilgili Yeniçağ’a konuşan Adil Gür, Kemal Öztürk’e kesinlikle ‘Ersin Tatar kazanırsa mesleği bırakırım’ diye bir söz söylemediğini belirterek; “Ben Kemal Bey’e elbette öyle bir şey demedim. Velev ama dedim, iznim olmadan böyle bir şeyin yazılması suçtur. Yarın Kemal Öztürk hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.” dedi.

“AKINCI’NIN KAZANACAĞINI SÖYLEMİŞTİM”

Adil Gür’ün yaptığı direktifler şöyle: “KKTC seçimleriyle ilgili olarak Habertürk canlı yayınında kendisinin politikalarını benimsemesem de Mustafa Akıncı’nın seçimleri kazanacağını düşündüğümü söylemiştim. Bu doğrudur. Bu benim kişisel fikrimdi. Herhangi bir anket çalışması da yapmadım.

“MESLEĞİ BIRAKIRIM DEMEDİM”

Ama Kemal Öztürk’ün yazısında belirttiği gibi ‘Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. yeniden da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek keza de büyük bir fark yiyerek kaybedecek’ gibi bir ifadem olmamıştır.’

“KEMAL ÖZTÜRK HAKKINDA KABAHAT DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM”

Şüphesiz böyle bir şey söylemediğimin altını çiziyorum. Oysa velev oysa dedim diyelim, iznim olmadan böyle bir şeyin yazılması suçtur. Yarın Kemal Öztürk hakkında savcılığa kabahat duyurusunda bulunacağım.

“ŞU LAHZA SOSYAL MEDYADA LİNÇ YİYORUM”

“İnsanlarda sözde benim Mustafa Akıncı’nın kazanmasını istiyorum gibi bir algılama oluştu. Kemal Bey yüzünden şu an sosyal medyada linç yiyorum. Hayır ben yalnızca programda Akıncı’nın politikalarını benimsemesem de seçimi kazanacağını söyledim. Onun dışarıya Kemal Öztürk’ün yazdığı ifadeleri kullandığım iddiası hakiki dışıdır”

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *