– KKTC’de seçmen ikinci kez sandık başında

– KKTC’de seçmen ikinci defa sandık başında

LEFKOŞA – KKTC’de geçtiğimiz hafta ilk turu yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde millet bugün ikinci tur için yeniden sandık başında.

KKTC Cumhurbaşkanı seçiminde birincil turda en yüksek oyu alan Ersin Tatar, ikinci turda Mustafa Akıncı ile yarışıyor. 199 bin 79 seçmen gelecek beş yıl için yeni Cumhurbaşkanını seçmek için sandığa gidiyor.

Oy verme işleminin 08.00’de başladığı KKTC’de 11 adaylı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hiçbir adayın yüzde 50+1 alamaması sonucu ikinci tur, ilk turda en yüksek oy alan Milli Birlik Partisinin Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar ve eski Cumhurbaşkanı Egemen namzet Mustafa Akıncı aralarında geçiyor. KKTC’de 199 bin 29 seçmen 738 seçmen sandıkta oy kullanırken, oy verme işlemi 18.00’de son bulacak.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 11 adaylı birincil tur, en az katılım yüzdesi olarak tarihe geçmişti.

Tercih sonuçlarının 22.00’de netleşmesi bekleniyor.

- KKTC'de seçmen ikinci kez sandık başında- KKTC'de seçmen ikinci kez sandık başında- KKTC'de seçmen ikinci kez sandık başında- KKTC'de seçmen ikinci kez sandık başında

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / EMİR ABDURRAHMAN BULUT

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *