Kremlin ‘Putin pandemi döneminde sığınakta yaşıyor’ iddiasını yalanladı: Rezidansta yaşamaya devam ediyor

Rossiya 1 televizyonu için verdiği röportajda Peskov, Putin’in bir sığınakta yaşadığı ve talimatlarını buradan verdiği iddialarıyla ilgili soru aleyhinde, “Hayır, Putin şu an pandemiden önce de yaşadığı Novo-Ogarevo’da yaşıyor. Orada yaşıyor, orada çalışıyor, Kremlin’e geliyor. Fazla sık değil, kendisi nasıl isterse, ancak buna rağmen meslek seyahatlerini gerçekleştiriyor. Teknolojik imkanları ihtiyaç duyduğu yerde kullanabiliyor” ifadelerini kullandı.

HER GÜN KORONAVIRÜS TESTİ YAPTIRIYOR MU?

Peskov, Putin’in her gün koronavirüs testi yaptırıp yaptırmadığı sorusuna da yanıt verdi. Peskov, “Iyice devlet başkanının güvenliği için gereken dek deneme yaptırıyor” dedi.

Peskov, hem Putin’in gündelik programını aranjör epidemiyoloji uzmanları ve doktorları olduğunu açıklama etti.

“PUTİN’LE YÜZYÜZE GÖRÜŞMELER 5-6 METRELİK GÜVENLİ MESAFEDEN YÜRÜTÜLÜYOR”

Peskov, “Devlet başkanı bazı acil durumlarda yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriyor. zaman zaman insanların Putin ile görüşmeden evvel birtakım deneme prosedürlerinin tamamlanmasını beklemesi gerekiyor. Bazen de 5-6 metrelik güvenli mesafeden Putin ile görüşülebiliyor. Bu müşteri görüşmeler çoğu kez yapılıyor” dedi.

“Kişiye Özel görüşüme tarafından, pandemi bittikten sonra deha görüşmelerin kayıtlı bir kısmı yol, hazırlık, kent içinde hareket, uçuş gibi konular için süre harcanmadan videokonferans aracılığıyla gerçekleştirilebilir, bu gerekebilir” ifadelerini kullanan Peskov, pandemi sebebiyle Putin’le kendisinin az daha hiç yüz yüze görüşmediğini, genel olarak görüşmelerinin telefon ya da video konferans yoluyla gerçekleştiğini kaydetti.

“YILBAŞINI BÜYÜK İHTİMALLE AİLESİYLE KARŞILAYACAK”

Peskov, Putin’in yılbaşını nerede karşılayacağı ile ilgili soruya da şöyle yanıt verdi: “Nerede olacağını bilmiyorum, fakat büyük ihtimalle her sene olduğu gibi ailesi ve yakınları ile karşılayacaktır.”

Peskov, Putin’in 2020 gibi zor geçen bir senenin sonunda yılbaşı tatilinde dinlenip dinlenmeyeceği konusunda ise “Tam anlamıyla hiç dinlenmiyor, ama biraz nefes alabilir” dedi.

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *