Kurtulmuş: Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları karşımıza geçiyor

Haber-Kamera: İdris TİFTİKÇİ/ İSTANBUL DHA

AK Parti İstanbul’da kongre telaşı ilçe kongreleri ile başladı. İlçe başkanları ve yönetimlerinin seçileceği kongrelerin ilki Sultangazi’de gerçekleştirildi. Koronavirüs salgını ile uğraş dahilinde maske, mesafe ve temizleme kurallarına uyarı edilerek davetli sayısı kısıtlı tutuldu. 

 İlçe kongresine AK Parti Başkanvekili Numan Kurtulmuş,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Belli Akbaşoğlu, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve delegeler katıldı. Sultangazi’deki birincil ilçe kongresinde Süleyman Yiğitoğlu tekrar başkan seçildi. Kongrede konuşma  yapan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Oruç Reis gemisi Akdeniz’de arama yapıyor. Arama yapamazsınız diye 7 düvel karşımıza geçmiş. Yanına teknelerimiz, üzerinde helikopterlerimiz, daha üzerinde de savaş uçaklarımız var. Oruç Reis, kim ne derse desin ne hakkımızı yediririz, ne de kimsenin bir kuruş hakkına göz koyarız ilkesiyle Akdeniz’de Türkiye‘nin menfaatlerini arıyor. Bu da Türkiye’nin koşullar ne olursa olsun kendi hakkını hukukunu koruyacağını ve enerjik Türkiye istikametinde yürüyeceğinin en manâlı işaretlerinden bir tanesidir” dedi. “TÜRKİYE DÜŞMANLARI, SAF SAF KARŞIMIZA GEÇİYOR”Fransa’da okullarında Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürlerle ilgili öğretmenlerine verdikleri tepki nedeniyle polis göre evleri basılan 4 çocuğun sorgulanması ile ilgili konuşan Kurtulmuş, “Her türlü imkanla Türkiye’yi önlemek istiyorlar. Bir Türkiye düşmanlığı, Tayyip Erdoğan düşmanlığı ve onunla birlikte artık örtemedikleri bir İslam düşmanlığı ortaya çıkıyor. 10 yaşında çocukların ailelerinin gözü önünde sabahın erken saatlerinde gözaltına edinmek hangi insanlığın göstergesidir? 10 yaşındaki çocuklara bir karikatürü beğenip beğenmedikleri üzerinden teste ast tutmak veya sorguya çekmek hangi insanlık göstergesidir? Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları, İslam düşmanları doğrusu hakkaniyet ve hak düşmanları, insanlık düşmanları saf saf karşımıza geçiyor” dedi. “KARABAĞ AZERBAYCAN TOPRAKLARIDIR””Gelin bir başka soruna. İnşallah en yakında galibiyet müjdeleriyle bütün dünyayı müjdeleyecek olan Azerbaycan-Ermenistan çatışmasına. Eğer tersi olsaydı. Bir an düşünün. Azerbaycan Ermeni topraklarını 30 yıl işgal etmiş olsaydı ve Ermenistan’ın üstüne durduk yerde bir savaş ilan etmiş olsaydı tüm dünya Azerbaycan’ın başına yıkılırdı. İşgal edilen topraklar Azerbaycan’ındır. Karabağ Azerbaycan topraklarıdır. Bu işgal toprakları eninde sonunda özgürleşecek ve oralarda Azeri kardeşlerimizin başlıca vatanına dahil olacaktır” diye konuştu. 

 “Dünya’daki gelişmeler şöyle olursa, şöyle hareket ederiz, böyle olursa, böyle hareket ederiz diye hesap yapmayız. Bunu neden söylüyorum? Birkaç gündür televizyonlarda Amerika’daki seçimi Trump kazanırsa ne olur, Biden kazanırsa ne olur tartışması yapılıyor.  Amerika’da seçimi kimin kazanacağının kararını biz vermeyeceğiz. Amerika halkı bu kararı verdi. Oylar sayılacak. Sonunda duyuru edilecek. Amerika’da bir devlet başkanı seçilecek. Bu Amerika’nın işi. Cumhurbaşkanımız diyor ya; ‘Biz kabile devleti değiliz. Biz şahıslar üzerinden hesap yapmayız.’ Türkiye Cumhuriyeti olarak Amerika ile ilişkilerimizin hakim ve eşit bir millet olarak nasıl devam edeceğini biliyor, adımlarımızı hesaplıyor, bu adımları atmak için alternatiflerimizi hesap ederek yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş: Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları karşımıza geçiyorKurtulmuş: Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları karşımıza geçiyorKurtulmuş: Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları karşımıza geçiyorKurtulmuş: Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları karşımıza geçiyorKurtulmuş: Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları karşımıza geçiyorKurtulmuş: Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları karşımıza geçiyorKurtulmuş: Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları karşımıza geçiyorKurtulmuş: Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları karşımıza geçiyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / İdris TİFTİKCİ

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şuşa'da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şuşa’da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şuşa şehrinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *