Mali ve Orta Afrika’ya asker gönderilmesine ilişkin tezkere 1 yıl uzatıldı

TBMM Genel Kurulu’nda Mali ve Orta Afrika‘ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi görüşmeleri düzenlendi. Görüşmeler sonunda oylanan tezkere kabul edildi.

Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç Başkanlığı’nda toplanan TBMM Genel Kurulu’nda, Türk askerinin Parasal ve Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki atama sürelerinin 1 sene uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi ele alındı. Tezkere süresinin uzatılması, Genel Kurul’da görüşmelerin peşinde oylanarak kabul edildi.

TEZKERE 31 EKİM 2021’DE SONA ECEREK

Bu kapsamda, BM’nin Parasal ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde icra ettiği harekat ve misyonlar zarfında, sınır, şümul, tedarik ve zamanı Cumhurbaşkanınca takdir ve saptama edilmek üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yurt dışına gönderilmesi ve Cumhurbaşkanınca verilecek izinle belirlenecek esaslar çerçevesinde bu kuvvetlerin kullanılması için 8 Ekim 2019’de verilen iznin 31 Ekim 2020’den itibaren 1 sene süreyle uzatılacak.

Mali ve Orta Afrika'ya asker gönderilmesine ilişkin tezkere 1 yıl uzatıldıMali ve Orta Afrika'ya asker gönderilmesine ilişkin tezkere 1 yıl uzatıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Son dakika: Adalet Bakanı Gül'den Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı görevine başlayan Karaköse'ye ziyaret

Son dakika: Adalet Bakanı Gül’den Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı görevine başlayan Karaköse’ye ziyaret

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı görevine başlayan Gökhan Karaköse’yi ziyaret etti. Gül, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *