Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinden Ata’ya saygı

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Klasik Toplantısı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘e hürmet duruşu ile başladı. Günün anlamına ilişkin konuşan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece ülkemizin yok dünyanın da son yüzyılda gördüğü en büyük dehadır” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Herzamanki Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 82’nci yıldönümü dolayısıyla hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Manalı bir günde toplantının gerçekleştirildiğini gösteren Başkanvekili Güzgülü, “Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 82. yıldönümü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece ülkemizin yok dünyanın da son yüzyılda gördüğü en büyük dehadır. Bizlere bıraktığı ebedi eserlerin sonsuza kadar savunucusu olduğumuzu belirtiyor, büyük önderimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun. Dağlık Karabağ bölgesinde Azerbaycan’ın Ermeni işgalindeki yerlerde başlattığı savaş, çok şükür zaferle sonuçlandı. Bu bağlamda Azerbaycan’a ve şanlı ordusuna selamlama gönderiyoruz” dedi.

Asfalt sezonu rekorla kapandı

Konuşmasında Covid-19’a yakalanan, atlatan ve tedavileri sürekli milletvekillerine, belediye başkanlarına, meclis üyelerine, siyasilere ve bütün vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Güzgülü, “Bu elim salgında yaşamını yitiren vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Asfalt sezonumuzu Sarıgöl ilçemizde noktaladık. bir takım süreçler sebebiyle Temmuz ayında başlatabildiğimiz sezonu, 853.1 kilometre sathi kaplama çalışması ile kazasız belasız bir şekilde sonlandırdık. 632 mahalleyi kapsayan asfalt çalışmalarımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, yenilediğimiz yolları kullanacak hemşerilerime kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyorum. 24 Kasım’da kutlayacağımız Öğretmenler Günü vesilesiyle çoktan tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor, buradan hürmet ve sevgilerimi gönderiyorum. Bu duygularla Kasım ayı meclis toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, alacağımız kararların şehrimize ve hemşerilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Toplantıya ara verildi

Konuşmanın ardından meclis gündem maddelerinin oylanmasına geçildi. 89 maddenin görüşüldüğü toplantıda, bütçe görüşmeleri nedeniyle meclis oturumu kapatılmadı. Ara verilen meclisin bir sonraki görüşme tarihi 24 Kasım Salı günü olarak belirlenerek, birleşime ara verildi. – MANİSA

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinden Ata'ya saygıManisa Büyükşehir Belediye Meclisinden Ata'ya saygıManisa Büyükşehir Belediye Meclisinden Ata'ya saygıManisa Büyükşehir Belediye Meclisinden Ata'ya saygı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *