Meral Akşener, İYİ Parti’nin oy oranını açıkladı: Yüzde 14-15 bandındayız

İYİ Parti Genel Başkan Akşener, Bursa‘da otelde düzenlenen, partiye aza katılım töreninde konuştu. İYİ Parti’nin fedakarlıklarla kurulduğunu söyleyen Akşener, tüm Türkiye‘de örgütlendiklerini dile getirdi.

Seçmenin son derece şuurlu ve teyakkuz halinde olduğunu belirten Akşener, “Bizim seçmenimiz, tüm araştırmalarda yüzde 97 ile partisine en sahip meydana çıkan seçmen konumunda. Ne yapılırsa yapılsın, seçmenimiz bize karşı, partimize karşısında soru işareti edinmiyor. Kendine dair seçmenimizin de ölçüleri var. Biz ne dedik? ‘Milliyetçiyiz, demokratız, kalkınmacıyız’. Bugünün, bu çarpık düzenini; demokrasiyi getirerek, hukukun üstünlüğünü getirerek, çarçuru önleyerek, liyakatsizliği ortadan kaldırıp, akraba kayırmacılığını ortadan kaldırıp, liyakatli insanları bu ülkenin yönetimine getirip, kuvvetler ayrılığını gerçekleştirip, çocuklarımızın, gençlerimizin ülkemize dair umudunu baştan yeşertip, o umudun daimi ışık halkası getirilmesini sağlayacak bir siyasi hareketiz. Buradan bir milim geri adım atmamız mümkün değildir. Sandalyelerimiz uğruna, ‘her tarafta bir şey olabilelim’ uğruna, bu düzenin sahiplerinin karşı ne kafa eğeriz ne fikrimiz değişir ne de ayağımız titrer” diye konuştu.

MERAL AKŞENER PARTİSİNİN OY ORANINI AÇIKLADI

Yapılan anketlere göre, partisinin oy oranının yüzde 14-15 bandında olduğunu gösteren Akşener, “Bu başarı, teşkilatlarımızın iyi örgütlenmesinden dolayıdır. Türkiye’nin ayrı noktalarına gidip vatandaşları dinliyorum. Gittiğim her tarafta, her ilçede 1-2 birey, derdini anlatınca o kadar bir ülkü geliyor ama sahiden kendini kaybediyor. Şu Anda böyle bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Biz bunların her birini kamuoyuna mülk eden muhteremlerin dikkatini çekmeye gayret eden bir muhalefet anlayışı içinde çalışıyoruz. Son zamanlarda kafa çıkarılmaya çalışılsa bile yapay gündemler, Türkiye’de tutmuyor. Esnafı söylev, çiftçiyi söylev, köylüyü konuşma, işsiz genci hitabe, tenceresini kaynatmakta zorlanan kadını konuşma; ne ala memleket. Bizim derdimiz millet” dedi.

Meral Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu’nun da katıldığı törende, partiye yeni üye olanlara rozetlerini taktı.

Meral Akşener, İYİ Parti'nin oy oranını açıkladı: Yüzde 14-15 bandındayız

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş'ı gezdi

– TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş’ı gezdi

– TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş’ı gezdi LEFKOŞA – TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *