Meral Akşener’den Ümit Özdağ’ın HDP iddiasına yanıt: Hiçbir parti ile anayasa çalışmamız yok

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, farklı alanlara yönlendirilmiş ziyaretlerde bulunmak üzere Bilecik’e geldi. Ziyaretlerine Bozüyük ilçesinden başlayan Akşener, esnafı dolaşarak, sıkıntılarını dinledi ve sohbet etti. Arkasında şehir halkı merkezine geçerek, Belediye Başkanı Semih Şahin’i makamında ziyaret eden Akşener, çalışmalarıyla ilgili data aldı.

Belediye ziyareti çıkışı gazeteciler göre İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın, HDP ve İYİ Parti’nin müşterek anayasa hazırladığı yönündeki iddiaları sorulan Akşener, şunları söyledi:

“HERHANGİ BİR ANAYASA ÇALIŞMASI YAPMADIK”

“Biz ne HDP ile ne CHP ile ne Saadet Partisi ile herhangi bir anayasa çalışması yapmadık. Hiçbir arkadaşım, bilgim içinde veya dışında, bakın bu kadar geniş söylüyorum genel başkan olarak, buna yalnızca HDP yok Cumhuriyet Irk Partisi, Saadet Partisi, başka var mıydı hatırlamıyorum bir tüzük çalışması yapmadık. Daha acayip bir şey de vardı dün, AK Parti ile de anayasa çalışması yapıyormuşuz. Bir tarafta HDP ile yapıyoruz bir tarafta da AK Parti ile yapıyormuşuz. Dolayısıyla AK Parti’yle de oturup bir tüzük çalışması yapmadık. Bir cümlenin içinde keza AK Parti ayrıca HDP geçtiği zaman hakikaten hafıza sağlığına dikkat etmek gerekli. Sayın Ömer Çelik, bu konuda AK Parti namına tanımlama yaptı ama ben hepsi ile birlikte söylüyorum. İYİ Parti Genel Başkanı olarak söylüyorum; hiçbir siyasi platform, şahıs, birey, parti ile herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur. Nokta.”

ESNAFLA SELANİK TÜRKÜSÜ SÖYLEDİ

Belediye ziyaretinin arkasından caddede gezen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, esnaftan Yaşar Aslım ile birlikte ‘Çalın Davulları’ adlı Selanik türküsünü söyledi. Bilecik büyük kasaba merkezinin yanı sıra Osmaneli ilçesinde esnaf ziyaretleri yapan Akşener, daha sonra bölgeden ayrıldı.

ÜMİT ÖZDAĞ’IN İDDİALARI

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etmesinden sonra partiden ihraç istemiyle disipline sevk edilen Ümit Özdağ, Meral Akşener‘in İYİ Parti’yi yeniden dizayn etme sürecinde HDP ile ilgili kuytu yürütülen ilişkileri hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Her fırsatta HDP’den uzak bir imaj çizilmeye çalışılan partide şahsen Genel Başkan tarafından bahşedilen bir talimatla HDP’lilerle birlikte oturup dört ay her tarafında anayasa taslağı çalışması yapıldığını bahis eden Özdağ “Bir Türk Milliyetçisi olarak utandım. Önümüzdeki günlerde taslağı Türk kamuoyu ile bütün açıklığı ile paylaşacağım. Ve Akşener’in genel seçimden sonra HDP’den bahsederken niçin “Kürt siyasi hareketinin temsilcisi” ifadesini kullandığını o süre anladım” dedi.

Meral Akşener'den Ümit Özdağ'ın HDP iddiasına yanıt: Hiçbir parti ile anayasa çalışmamız yokMeral Akşener'den Ümit Özdağ'ın HDP iddiasına yanıt: Hiçbir parti ile anayasa çalışmamız yokMeral Akşener'den Ümit Özdağ'ın HDP iddiasına yanıt: Hiçbir parti ile anayasa çalışmamız yokMeral Akşener'den Ümit Özdağ'ın HDP iddiasına yanıt: Hiçbir parti ile anayasa çalışmamız yok

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Cafer ELMAS

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekimine katıldı. NATO Liderler Zirvesi Belçika‘nın …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *