Merkel: ‘İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede gelişen korona virüs vakalarına dikkat çekerek, “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız” dedi.

Korona virüs salgını Avrupa’da tez yayılmaya devam ederken, birçok ülke kısıtlamaları tekrar uygulamaya başladı. Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün yaptığı açıklamada, ülkede artan olgu sayılarına dikkat çekerek, “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız” ifadelerini kullandı. Merkel, yarın 11 büyükşehrin belediye başkanları ile bir araya geleceğini ve büyük kentlerde virüsün yayılmasını durdurmak için alınacak yeni önlemleri konuşacaklarını açıkladı.

Başbakan Merkel, “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız. İlkbahar aylarındaki gibi bir şart yaşanmasını istemiyorum” ifadelerini kullandı. Karantina döneminde fazla sayıda iş yerinin zorlama zamanlar yaşadığını hatırlatan Merkel, salgına karşı herkesin üzerine düşeni yapması çağrısında bulundu.

Robert Koch Enstitüsü tarafından yapılan uyarıda ise, Almanya’da olgu sayısının günde 10 bine kadar çıkabileceği belirtildi. Almanya’da toplam vaka sayısı 312 bin 908’e, toplam can kaybı ise 9 bin 664’e ulaştı. – BERLİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (1)

İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (1)

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bir Takım Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *