Mesut Yılmaz’ın hayatındaki en acı olay! Oğlunun ölümünden sonra bir daha toparlanamadı

1991-1999 yılları arasında 3 kez başbakanlık yapan 72 yaşındaki Mesut Yılmaz, bugün hayata gözlerini yumdu. Takriben 2 yıldır kanser tedavisi görebilen Yılmaz’ın ölümü sevenlerini yasa boğdu.

ANAP GENEL BAŞKANI’NDAN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

Eski Başbakan Yılmaz’ın ölüm haberinin arkasında siyasilerin baş sağlığı mesajları seri geldi. Yılmaz’ın ölümünün arkasında üzüntüsünü dile getiren ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, şunları söyledi:

“OĞLUNUN ÖLÜMÜNDEN SONRADAN KENDİNİ TOPARLAYAMADI”

“Endişe verici bir şart, zaten bekliyorduk yoğun bakımdaydı. Abdurrahim Bey ile ailesiyle sağlığı hakkında data alıyorduk. Anavatan Partisi’nde Özal’dan sonradan emin izler bırakan bir devlet adamıydı. Mesut Bey ülkesi için koskocoman fedakarlıklar yaptı. Kendisine hasar verdi ama ülkesine hasar verecek hiçbir icraatın içine girmedi. Genç yaşta kaybettik. Oğlunun ölümünden sonradan kendini toparlayamadı. Allah hiçbir babaya böyle böyle bir acı vermesin. Ondan daha sonra Mesut Bey biraz daha içine kapandı. Kendi iç dünyasına çekilmişti. Biz bu uzun süren hayat mücadelesini kazanacağını umuyorduk. Karadeniz inadı vardı fakat takdiri ilahı.”

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *