MetroPOLL Araştırma’nın ‘ekonomi yönetimi’ anketinde en güvenilir isim Erdoğan oldu

MetroPOLL Araştırma Şirketi, ekonomi yönetimi anketinin sonuçlarını resmi Twitter hesabından paylaştı. Son çalışmaya göre, ankete katılanların büyük çoğunluğu ülke ekonomisini en iyi yönetecek ismin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu düşünüyor.

ERDOĞAN’I KILIÇDAROĞLU TAKİP ETTİ

“Sizce ülke ekonomisini hangi liderin önderliğinde iyi yönetilir” sorusunun yöneltildiği ankete katılanların yüzde 38.3’ü “Recep Tayyip Erdoğan” yanıtını verirken Erdoğan’ı, yüzde 11.7 ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu takip etti.

“TÜRKİYE’DE ENFLASYON YÜZDE 30’DAN DAHA FAZLA”

Fakat buna karşılık aynı şirketin yaptığı enflasyon anketinde de Türkiye’de enflasyonun ne kadar olduğuna yönelik soruya cevap verenlerin yüzde 51.3’ü “yüzde 30’dan daha fazla” yanıtını verdi. Buna ek olarak enflasyonun “yüzde 20-30” arasında olduğunu düşünenlerin oranı da yüzde 16.5 olarak ölçüldü.

İşte o iki anketin tabloları:

MetroPOLL Araştırma'nın 'ekonomi yönetimi' anketinde en güvenilir isim Erdoğan oldu MetroPOLL Araştırma'nın 'ekonomi yönetimi' anketinde en güvenilir isim Erdoğan olduMetroPOLL Araştırma'nın 'ekonomi yönetimi' anketinde en güvenilir isim Erdoğan oldu

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *