MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt, ‘Grup kuracak sayıya ulaşırız’ sözüne açıklık getirdi: Espriden ibaret

Egemen Ordu Milletvekili Enginyurt, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Lokal televizyonların, pandemi sürecinde reklam alamadığını ve meslek yapamadığını belirten Enginyurt, “Lokal televizyonlara sahip çıkalım” diye konuştu.

Cemal Enginyurt, İYİ Parti’li bazı milletvekillerine yönelik, “Yakında siz de gelirsiniz, grup kuracak sayıya ulaşırız. TBMM Başkanı’ndan rica edelim, bize arkada daha gizli edeceğimiz bir birim ayırsın” sözlerine de tarafsızlık getirdi.

“İYİ PARTİ’Lİ 11 ARKADAŞ PARTİLERİNDEN MEMNUN DEĞİL”

Enginyurt, “Herhangi bir çalışmamız yok. Bir espriden ibaretti. İYİ Parti’li arkadaşlar dün gruba katılmamışlardı. Ben de bir tweet atmış, demiştim oysa ‘Bağımsız milletvekili olarak sizleri yanıma bekliyorum’. Dolayısıyla bu 11 dost da partilerinden memnun değilse fakat memnun olmadıkları görülüyor; çünkü çizildiler, ötelendiler, dışlandılar. Talepleri yerine getirilmedi. Bağımsız sıralarının artırılması gerektiğini söyledim. Egemen sıralarının da artırılması gerektiğini TBMM Başkanı’na söyledim. Olay budur” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Besti KARALAR

About admin

Check Also

İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (1)

İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (1)

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bir Takım Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *