MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt’tan Demokrat Parti’ye geçme sinyali

Demokrat Parti’ye geçeceği konuşulan Ordu Bağımsız Milletvekili Cemal Enginyurt‘tan iddiaları kuvvetlendiren bir hamle geldi. AK Parti’yi eleştirdikten sonra MHP‘den ihraç edilen ve egemen statüye düşen Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımda Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal‘a övgüler yağdırdı.

Takipçilerinden Halkçı Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı peşine düşüp takip etmelerini isteyen Enginyurt, “Sayfamdaki arkadaşlarım, Türk Siyasetinin genç, dinamik ve beyefendi ismi Sayın @DpGultekinUysal beyefendiyi takibe alalım. Hoş şeyler söylüyor. Türkiye için umut veriyor.” ifadelerini kullandı.

MHP'den ihraç edilen Cemal Enginyurt'tan Demokrat Parti'ye geçme sinyali

ENGİNYURT MHP’DEN NIÇIN İHRAÇ EDİLDİ?

Cemal Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık rekoltesi açıklamasına sert tepki göstermişti. Enginyurt Pakdemirli’nin rekolteyi beklenenden yüksek açıkladığını savunmuş ve AK Parti’nin MHP’yi değil saydığını dile getirerek, “Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye misafir etme etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhalefet mi ettik? baştan savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakı’ndan diğer bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Lakin bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar” demişti.

“ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜ ALAMAZSINIZ”

Bu sözleri üzerinde parti disiplin kuruluna sevk edilen Enginyurt alınan karar zarfında MHP’den ihraç edilmişti. İhraç kararından sonradan da açıklamada bulunan Enginyurt, “MHP den ihraç ettiniz! Ülkücülüğümü almadınız, alamazsınız. İhraç edenler! Bir gün sıra size de kazanç. Konuşmamı kesemezsiniz, kesemeyeceksiniz. Ülkücülerin sesini kimse kesemez. Halk, devlet ve ordular için defalarca doğruları konuşan olacağım” ifadelerini kullanmıştı.

MHP'den ihraç edilen Cemal Enginyurt'tan Demokrat Parti'ye geçme sinyali

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *