MHP’li Büyükataman: ‘Cumhur İttifakı, istiklal ve istikbalimizin teminatıdır’

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, hıyanete ve husumete aleyhinde güvencedir, emniyet kilididir, ulusal bekanın sigortası, güvenli siperidir.” dedi.

Büyükataman, Kastamonu’da bir düğün salonunda düzenlenen partisinin 13’üncü Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, kasım ayı sonu itibarıyla tüm il ve ilçe kongrelerini tamamlayacaklarını söyledi.

MHP’nin ilkeli, iradeli, istikrarlı, ahlaklı, milli duruşuyla zamanlar üstü bakabilen köklü bir parti olduğunu söyleyen İsmet Büyükataman, “Türk milleti var olduğu sürece yaşayacak bir tarih ve kültür hazinesi, ulusal ve manevi değerler hazinedarıdır. Ülkümüz, Türkiye merkezli yeni bir medeniyet ve yeni bir dünya düzeni anlayışıyla ülkemizi bölgesinde ve dünyada süper zor ve lider ülke konumuna getirmektir. Gayemiz devletin bekası, milletin refahıdır.” ifadesini kullandı.

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni bizatihi Türk milleti kurmuştur”

Türkiye’nin aldığı yolda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önemine vurgu yapan MHP Genel Sekreteri Büyükataman, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, hıyanete ve husumete karşısında güvencedir, emniyet kilididir, ulusal bekanın sigortası, tehlikesiz siperidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni bizatihi Türk milleti kurmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi, bu sistemin başından sonuna içindedir. Cumhur İttifakı, Cumhuriyet’in iradesidir. Cumhur İttifakı, istiklal ve istikbalimizin teminatıdır. Hiçbir odak, hiçbir mahfil, hiçbir güruh, Cumhur İttifakı’nı çatlatamayacaktır. Uyduruk particikler vasıtasıyla Türk milletini ayrıştırmak, Türk devletine diz çöktürmek isteyen odaklar kirli operasyonlarına hız vermiş durumdadır. Türkiye’nin daha önce tecrübe ettiği çözüm süreci gömüleli fazla olmuştur.”

“Türk milleti, Türk devletine iftira eden bir müfteriden derman beklemez”

Hendek olaylarını andıran Büyükataman, “Türk milleti ‘Hendek olayları döneminde Ahmet Davutoğlu başbakan olmasaydı inanıyorum fakat çoğu Kürt kenti tank, top ve uçaklarla bombalanırdı’ diyen bir densizin il başkanı olduğu partiden gelecek ummaz. Türk milletinin karakteri yüksektir. Günümüz Türkiyesinde somurtkan yaşanıyormuş gibi ‘Hiç kimsenin etnik kökenine, dinine, mezhebine, hatta inanıp inanmadığına bakmayan, devletin her vatandaşla ilişkisinin aynı samimiyette olduğu yeni bir vatandaşlık anlayışı’ getireceğini söyleyerek Türk devletine iftira eden bir müfteriden derman beklemez. Bu sahte doktorlardan, dalavereci müneccimlerden Türk milletine bir menfaat, deva, geleceğini iddia etmek, güneşten yağmur yağmasını beklemekle eş değerdedir. Bunlar aynı karanlık mahfillerin oyuncağı, PKK’nın yedeği, küresel sermayenin kargaşa ve kriz tetikçileridir.” diye konuştu.

İzmir depremi

Büyükataman, İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ivedi şifalar diledi.

Devletin milletle el ele vererek mağduriyetleri giderecek güçte olduğunu vurgulayan İsmet Büyükataman, “Aynı Zamanda cenaze evinden siyasi avantaj ummaya kalkmaya çalışanlara maalesef bu depremde de daima birlikte tanık olduk, bu anları utançla izledik. Yer Sarsıntısı enkazları arasında dolanıp her cümlesine ‘CHPli belediyelerimiz’ ile başlayan bir zihniyetle uğraş etmek, depremin acılarıyla mücadele etmekle benzeşen değerdedir. Yeniden CHP Genel Sekreteri öncelikle elde etmek üzere bir takım CHP’lilerin vatandaşlar arasında ayrım yapıldığına ve millet binalarının yıkıldığına dair toplumu ayrışmaya, kin ve nefrete sevk edecek açıklamalarını bu kapsamda lanetliyorum. Hükumetimizin, bütün belediyelerimizin ve milletimizin, ‘bu acıyı nasıl sararız’ diyerek tek yürek olması gereken anlarda zeka partileri konuşuyor olmanın utancı, muhataplarına ömür her tarafında yetecektir.” biçiminde konuştu.

MHP'li Büyükataman: 'Cumhur İttifakı, istiklal ve istikbalimizin teminatıdır'MHP'li Büyükataman: 'Cumhur İttifakı, istiklal ve istikbalimizin teminatıdır'MHP'li Büyükataman: 'Cumhur İttifakı, istiklal ve istikbalimizin teminatıdır'MHP'li Büyükataman: 'Cumhur İttifakı, istiklal ve istikbalimizin teminatıdır'

Kaynak: Anadolu Ajansı / Bilal Kahyaoğlu

About admin

Check Also

- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş'ı gezdi

– TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş’ı gezdi

– TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş’ı gezdi LEFKOŞA – TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *