MHP’li Semih Yalçın’dan ‘Bahçeli MHP’yi kapatsın’ diyen Prof. Dr. Çilingiroğlu’na yanıt: Dilini koparırız

ABD’de yaşamış Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, dün Halk TV‘de katıldığı programda Türkiye’deki salgın verilerinin transparan olmadığını veTürk Tabipleri Birliği’nin uyarılarının dikkate alınmadığını söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “TTB kapatılsın” sözlerini hatırlatan Çilingiroğlu, “Ankara Tabipler Odası diyor ancak ‘Sadece Ankara’da biz 4 bin olgu görüyoruz’, oradan Bahçeli çıkıyor diyor ama… Ben Bahçeli’yi anlamış değilim. Bahçeli, MHP’yi kapatsın, gitsin AK Parti’ye orada el kaldırsın. Niye bambaşka bir partisi var anlamış değilim. Ola Ki siz daha iyi anlarsınız” dedi.

“DİLİNİ KÖKTEN KOPARIRIZ”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Mehmet Çilingiroğlu’na tepki gösterdi.

“Mehmet Çilingiroğlu adlı iddiaya göre bilim adamı ve FETÖ’cü müptezel, CHP’nin borazanı Halk TV’de bu gece fevkalade seviyesiz, edepsiz ve etik dışı ifadelerle Genel Başkan’ımız sayın Devlet Bahçeli’ye saldırdı” diyen Yalçın, “Uzak yiğitlik taslamak basit tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, agresif ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız. Ne var oysa Çilingiroğlu hayâsızı okyanus ötesinde, ağababalarının kucağına saklanıyor” ifadelerini kullandı.

Yalçın, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Suç ondan çok, onu bizim üzerimize salarak havlatan Millet TV’de… CHP’nin davulunu çalan bu TV kanalın da sürekli olarak çeşitli bahanelerle MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapılıyor. Ayrıca de en seviyesiz şekilde…

Ahali TV’nin son edepsizliğinin sebebi ise Genel Başkan’ımızın Tabipler Birliği’nin kapatılması gerektiğine dair açıklamalarından duydukları üzüntü ve kin.

Çünkü adının başında Türk sıfatı yer alan Tabipler Birliği’nin yönetimi Türk düşmanlarının elinde. Başkanı Fincancı, PKK yanlısı bir militan. Arkasından HDP’den çok CHP’nin durduğu Tabipler Birliği’ndeki bu ihanet yapılanmasını MHP lideri sayın Bahçeli’nin deşifre etmesi, iki partide de yer sarsıntısı etkisi yarattı.

“HALK TV’Yİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Bilinsin fakat siyasette lekeli ortaklıkları su yüzüne çıkaran MHP, daha çoğu maskeyi indirip peşinde ihanet suretlerini göstermeye devam edecek. Sayın Genel Başkan’ımıza dönük tahrik kokan alçakça küfür ve saldırıya çanak tutarak, FETÖ’nün uşaklarını üzerimize saldırtan Insanlar TV’yi kuvvetle kınıyor, bu maksatlı ve rezil yayın anlayışı hakkında operasyon yapılması için ilgili mercileri göreve eğlence ediyoruz.”

MHP'li Semih Yalçın'dan 'Bahçeli MHP'yi kapatsın' diyen Prof. Dr. Çilingiroğlu'na yanıt: Dilini koparırız

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *