Milletvekili Aydemir: ‘Biz kalbiyiz, samimiyiz’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Dava’nın ulusal irade davası olduğunu dikkat çekici ederek, ‘Milletimizle kalp frekansımız birebir örtüşüyor; biz insanların gözüne baktığımızda onun yüreğindekini bölge bir kadroyuz, biz kalbiyiz, kalbi; asla hesap yaparak yürümüyoruz, samimiyiz. ‘ dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle iki buçuk yılda alınan mesafenin benzersiz olduğu kanaati taşıdıkları, bilhassa dış politikada epope yazıldığını ifade eden Milletvekili Aydemir, ‘On sekiz yıldır aldığımız mesafe apaçık. Dünya parmak ısırıyor, dünya gıptayla yaklaşıyor, muhalefet monoton ezberleri dillendiriyor.’ vurgusunu yaptı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Koronaya rağmen taşlar yerine oturuyor! Türkiye ekonomisinden sevindiren haberKoronaya rağmen taşlar yerine oturuyor! Türkiye ekonomisinden sevindiren haberBal kabağı ile spor yapan fenomenin iç çamaşırı koptuBal kabağı ile spor yapan fenomenin iç çamaşırı koptuBir normalleşme adımı daha! BDDK'dan TL için yeni hamleBir normalleşme adımı daha! BDDK’dan TL için yeni hamle

Aydemir’den Erzurum Talepleri

Diyanet işleri Başkanlığı nezdinde Erzurum’daki imam konuşmacı açığının giderilmesi talebini sunan Milletvekili Aydemir, Savunma Sanayi Başkanlığı kaydında Erzurum’daki ağır bakım tamir fabrikasında özel bir fabrika yapılmasını istedi.

‘Muhalefet ne dek nitelikli olursa biz oradan istifade ederiz’

Muhalefetin devlet yönetiminden bihaber olduğu ve ezberledikleri sloganlarla siyaset yaptığını kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Güzel olanı taklit edin, bize bakın, hisse kapın, uzaklık alın. Ha bire aynı yerde durup, amiyane ifadesiyle debelenip durmayın.” Böyle olduğu vakit biz üzülüyoruz. Muhalefet ne değin nitelikli olursa biz oradan istifade ederiz. ‘ diye konuştu.

Aydemir Cumhurbaşkanlığı Bütçesinde Konuştu

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2021 Yılı Merkezi Idare Bütçesi görüşmelerinin son etabında Cumhurbaşkanlığı Bütçesi üzerinde değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Aydemir, sistemin fonksiyonelliğine uyarı çekti, Savunma Sanayi, Diyanet işleri Başkanlığı, İletişim Başkanlığı, Ulusal Saraylar kaydında tespitlerini aktardı.

‘On sekiz yıldır aldığımız mesafe ortada’

Muhalefet kesiminin yaklaşımına tepki veren Milletvekili Aydemir, ‘ Türkçemizde müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış diye hoş bir aforizma var. Fark ediyor musunuz oysa söylemleri üç aşağıda beş yukarı aynı muhalefetin “Saray, saray odası, uçan saray.” Hamule olmayınca, birikim olmayınca, ülke yönetimine dair böyle önemli bir altyapılar olmayınca sloganlarla konuşursunuz, yapacağınız başka bir şey yok. On sekiz yıldır aldığımız mesafe ortada. Dünya parmak ısırıyor, dünya gıptayla yaklaşıyor, onlar biteviye o ezberleri dillendiriyor. ‘ kaydını düştü.

Muhalefetin Lgbt Takıntısına Sert Tepki

Bir HDP Milletvekilinin “Baroların kongrelerini ertelediler, AK Parti kendi kongrelerini yapıyor.” Sözleriyle Diyanet İşleri Başkanlığı hakkındaki görüşlerine cevap veren Milletvekili Aydemir, ‘ Dünyadan bihaberler ama, bizim kongreler ertelendi. Bir başkası, Diyanetle ilgili bir not düşüyor: LGBT. LGBT’yle Diyaneti ilişkilendiriyor. Ya, Diyanet İşleri, Diyanet Başkanlığı bizim dinimizi, en yüksek değerimizi açıklama ediyor. Cenab-ı Hakk’ın emirlerini muhakkak oysa hem bildiri edecek keza yayınlayacak, bundan doğal ne var? Ne yapacağız? Sen mutlu ol diye biz oraya hakikati daha aşağı üstteki mü edeceğiz?

Böyle bir şey yok. Milyonu filan ben anlamam, istersen trilyon olsun, ilahi realite neyse onu söyleriz. İnananlar bunu bekliyor arkadaşlar. Diyanet İşleriyle ilgili kuşkusuz benim de mesela beklentim var, sahadayım. İlgili, çok önemli miktarda imam açığımız var, gittiğimiz bitmiş bize böyle bir taleple yöneliyor insanlarımız. Bunu konuşalım, vatandaşın talebi bu. Saray odasını geçelim, bırakın, bunlar ezber, bunlar vatandaşta bir aksülamel, bir yansıma oluşturmuyor. Bırakın bunu. ‘ dedi.

‘Hakikati perdeleyemezsiniz’

HDP Milletvekili Garo Paylan’ın ‘Papaz açığı da var’ şeklindeki sözlerine karşılık veren Milletvekili Aydemir, ‘ Papaz açığını da sen söyle kardeşim, ben mi söyleyeceğim. Varsa öyle bir açık söyle sen, varsa böylece bir açığı söyle. Bak biz onlara da açığız. Şu kadro, şu AK Kadro inanç özgürlüklerinin önünde zerre değin mania, engel bırakmamış bir kadrodur, kim olursa olsun. Bölücü, yok edici olmamak kaydıyla, biz zemini pirüpak etmişiz elhamdülillah, bununla övünç ediyoruz. Doğrusu siz böyle görüntüde zahiren, tenkit ederken gıyabımızda da ben biliyorum ama hakkı teslim ediyorsunuz, birçoğunuzu ben biliyorum. Çünkü hakikati perdeleyemezsiniz, hakikat orta yerde duruyor. ‘ diye konuştu.

Savunma Sanayii Başkanlığı

Sunumunda Savunma Sanayisinde alınan mesafeyi dile getiren Milletvekili Aydemir, ‘ HÜCUM, Bayraktar, ANKA, GÖKBEY, Akıncı, UFUK, HİSAR, KORKUT, SUNGUR, GÖKTUĞ, AKYA, KARAOK, ATMACA Bunlar, vatansever kıvamı, kat sayısı yüksek herkesi fazla mutlu ediyor. Savunma Sanayii Başkanlığıyla iftihar ediyoruz, gerçekten çağ atlattınız savunma sanayisinde. ‘ ifadesine yer verdi.

Aydemir’den Erzurum Talebi

Savunma Sanayii Başkanlığı nezdinde Erzurum’a karşın bir talebi gündeme içeren Milletvekili Aydemir, ‘Kesinlikle fakat beklentilerimiz de var Erzurum’da ağır bakım tamir fabrikası var, oraya mesela özel bir fabrika yapılabilir bizim için; böyle bir talebimi de kayda geçiyorum ve size hakikaten yaptıklarınızdan nedeniyle müteşekkir olduğumu söylüyorum. ‘ dedi.

İletişim Başkanlığı

İletişim Başkanlığına karşın değerlendirmelerini paylaşan Milletvekili Aydemir, ‘ Ben gazeteciyim, İletişim Başkanlığı bir özel formattır, bir özel dizayndır. İletişim Başkanlığı hayat bulduktan daha sonra Türkiye’yi tanıtma, Türkiye’yi anlatma, hakikatleri zemine dağıtım noktasında çok özel bir hal gelişti ve İletişim Başkanımız Fahrettin Altun Bey -ismini kutlamak lüzumlu çünkü marifet iltifata tabidir- aktarımıyla, anlatımıyla, tarzıyla, üslubuyla ve vukufiyetiyle hakikaten Sayın Cumhurbaşkanımıza uygu halde İletişim Başkanlığını götürüyor, ona da fazla teşekkür ediyoruz. ‘ dedi.

Ulusal Saraylar

Ulusal Saraylarda milleti, ulusal kültürü ifade eden değerlerin açıklama edildiğini bildiren Milletvekili Aydemir, Ben orası için de özellikle bir talepte bulunacağım. Muhakkak biliyorum ama dijital zemine inşa edilmiş fazla sayıda materyal var ama kendimce bu kifayet etmiyor, yetmiyor, bir de olması lazım. Şimdi, ben şunu görüyorum: Sosyal medyada, buradaki arkadaşlarımızın tümü biliyor, peşine düşüp takip ediyor oysa artık ırk bir dakikalık materyali bile peşine düşüp takip etmekten imtina ediyor, daha kısa süreli lakin böyle künhüne inecek özde materyallerle kültürümüzü aktarırsak fazla daha iyi olur diye düşünüyorum. ‘ paylaşımını yaptı.

‘Dış politikada gerçekten epope yazıyoruz’

Milletvekili Aydemir, ‘Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle şu iki buçuk yılda aldığımız mesafenin özgün olduğu kanaatindeyim, özellikle dış politikada gerçekten epope yazıyoruz ve bir şeyi merak ediyorum, bu arkadaşlarımızdan bir şeyi merak ediyorum, çok arkadaş canlısı, kalbi soruyorum: Örneğin iktidar olsalardı -muhalif- Azerbaycan mevzusunda nasıl bir adım atarlardı, merak ediyorum ben. Samimi söylüyorum ama söyleyemezlerdi. ‘ göndermesini yaptı.

‘Cumhurbaşkanımızın o direkt, yürekli, mert, delikanlı duruşu’

Milletvekili Aydemir, ‘Yani Cumhurbaşkanımızın o direkt, yürekli, mert, delikanlı duruşunun zerresi bile bunlardan çıkmazdı, söyleyemezlerdi. Nasıl bir duruşu, Karabağ mevzusunda nasıl bir hali olacaktı bunların? Öyleyse, arkadaşlar, şunu söylemek istiyorum: Biz ekmeği artırmışız, biz huzuru tüm bir zemine yaygın ışık halkası getirmişiz, biz insanları mutlu, müreffeh halde yaşatır durumdayız ve Allah’ın izniyle göreceğiz, inşallah -süre geçiyor, işte, iki buçuk yıl geçti- iki buçuk sene daha sonra da göreceğiz bunları fakat milletimiz şu kadroyu o gün de yani 2023’te de kahir ekseriyetiyle iş başında tutacak ve başladıklarımızı fazla daha ileri noktalara götüreceğiz, doruklara götüreceğiz; ben bundan eminim. ‘ dedi.

Milletvekili Aydemir, ‘Milletimizle kalp frekansımız birebir örtüşüyor; biz insanların gözüne baktığımızda onun yüreğindekini bölge bir kadroyuz, biz kalbiyiz, kalbi; katiyen hesap yaparak yürümüyoruz, samimiyiz. ‘ vurgusunda bulundu. – ERZURUM

Milletvekili Aydemir: 'Biz kalbiyiz, samimiyiz'Milletvekili Aydemir: 'Biz kalbiyiz, samimiyiz'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *